Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

1. Ligde 18 haftanın futbolcu raporu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 797
6
1. Ligde 18 haftanın futbolcu raporu

162 maçta 18 takım, kadroya aldığı 535 futbolcudan 425’ini oynattı. 8 takımdan 10 futbolcu, 18 maçta da 90’ar dakika forma giymeyi başardı...


Buna karşılık 23 futbolcuya kadrosunda yer veren Antalyaspor, bunlardan 19’unu oyuna sokarak, en az futbolcu kullanan ekip olarak dikkati çektiler. Bunların yanı sıra Galatasaray ve Samsunspor, kadroya aldıkları 25 futbolcudan 24’üne oynama şansı vererek sporculardan en fazla yararlanan takımlar takımlar oldular. 37 futbolcudan ancak 20’sine maçlarda yer veren Fenerbahçe ise en fazla oyuncusunu yedekte bekleten ekip olarak göze çarptı.

       

LİGİN YORULMAZ SAVAŞÇILARI

       18 haftalık ilk bölümde, daha önceki sezonların da istikrarlı isimleri olan Antalyaspor’dan Burhan ve kaleci Adnan’ın yanı sıra Erzurumspor’un Yugoslav kalecisi M.Koraç, Gaziantepsporlu Mehmet Polat, Gençlerbirliği’nin Belçikalı kalecisi Patrick Nys, Ankaragücü’nden İsmet ve Brezilyalı kaleci Da Silva, Trabzonsporlu Tamer, Yimpaş Yozgatspor kalecisi Gökhan ve İstanbulspor’un Bulgar oyuncusu Petkov, takımlarının tüm maçlarında 90’ar dakika forma giyerek büyük bir istikrar örneği ortaya koydular. Sarı ve kırmızı kart görme sonrası cezalar ve sakatlıklardan etkilenmeyen 5’i kaleci ve 4’ü yabancılardan oluşan bu 10 futbolcu, 1620 dakikayı firesiz tamamladılar.

       

TÜM MAÇLARDA OYNAYANLAR VE KADROYA GİRENLER

       Öte yandan ilk 18 haftada tüm maçlarda 90’ar dakika forma giyen bu 10 futbolcunun yanı sıra, 11 takımdan 1’i kaleci ve 3’ü yabancı 18 futbolcu da her maçta oyunda yer almalarına karşın 1620 dakikayı dolduramadılar.

       Bu futbolculardan 18 maçta, Antalyasporlu Kamil, Çaykur Rizesporlu Devran ve Turan, Fenerbahçeli Rüştü, Siirt Jet-Pa Sporlu Hamza 17, Gaziantepsporlu Fatih, Denizlisporlu Levent ve Antalyasporlu Şenol 16, Bursasporlu Murat Sözkesen, Trabzonsporlu Erhan Namlı ve Erzurumsporlu Kovaçeviç 14, Samsunsporlu Tümer ve Gaziantepsporlu Hakan 10, Denizlisporlu Veysel ve Coşkun ile Beşiktaşlı İbrahim 9, Çaykur Rizesporlu Tetteh 8, Fenerbahçeli Revivo da 4 maç, 90’ar dakika sahada yer alarak takımlarının başarıları için ter döktüler.

       Bu futbolcuların dışında ayrıca 11 takımdan 24 futbolcu daha her maçta oynayamamalarına karşın tüm maçlarda takımlarının 18 kişilik maç kadrosunda yer aldılar. Bu futbolcular şunlar: Guintchev, Uğur, Damjanac (Antalyaspor), Münch, İlhan, Mehmet (Beşiktaş), Ömer E., Armağan (Erzurumspor), Yusuf, Serhat (Fenerbahçe), Hasan Y., Hasan Ö. (Gaziantepspor), Hasan (Gençlerbirliği), Haluk, Saidou, Murat E. (İstanbulspor), Şaban (Kocaelispor), Allum Buker, Göksel (Samsunspor), Metin (Siirt Jet-Pa Spor), Milosevski, Lange, Erman, Metin (Trabzonspor) 18 haftada yalnızca 1 maç kaçırarak 17 maçta 90 dakika forma giyen futbolcular da Beşiktaşlı Tayfur, Çaykur Rizesporlu Omar Dieng, Samsunsporlu Kenan, Trabzonsporlu Gökdeniz ve Antalyasporlu Musiç oldu.

       

YARIM OYNAYANLAR VE YEDEK KALANLAR

       İlk 18 haftada oynama şansı bulan 425 futbolcudan ancak 332’si en az 1 maçta 90 dakika oynama şansı bulurken, futbolcularına 90 dakika oynama olanağı tanıyan takımlardan Bursaspor, 18 maçta 25 değişik futbolcuyla ilk 11’ini belirlerken, Antalyaspor’da ise bu sayı 15’e dek düştü.

       Çoğu maçın tümünü oynayamayan futbolculardan Antalyasporlu Uğur ve Fenerbahçeli Revivo, kadroya girdikleri 18, Samsunsporlu Souza 17, Denizlisporlu Muzaffer de 16 maçın 14’ünde, ya 90 dakikayı tamamlayamadı, ya da oyuna sonradan girdiler.

       Bu arada yedek kalecilerden Antalyasporlu Damjanac, Erzurumsporlu Armağan ve Gençlerbirliği’nden Hasan, tüm maçlarda kadroya girmelerine karşın, 18 maçın tamamını yedek kulübesinde geçirmek zorunda kaldılar.

       Öte yandan Gençlerbirliği’nden Doğan, kadroya alındığı 4 maçın 1’inde, Samsunsporlu Can da 2 maçın 1’inde 1, Gaziantepsporlu Rydnziuk, 2 maçın 1’inde, Siirt Jet-Pa Spor’dan Muhammed Fatih, 8 maçın 1’inde, Bursasporlu Metin de 7 maçın 1’inde 2 dakika oyunda yer alarak, ligin ilk bölümünde en az forma giyen oyuncular oldular.

       Ligin ilk bölümünde 12 futbolcu, 2 ayrı takımda görev yaparken, bu futbolculardan yararlanma konusunda, 2’şer oyuncuyla Denizlispor, Bursaspor ve Trabzonspor başı çektiler.

Ntv

162 maçta 18 takım, kadroya aldığı 535 futbolcudan 425’ini oynattı. 8 takımdan 10 futbolcu, 18 maçta da 90’ar dakika forma giymeyi başardı...