Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

AC Milan: Ya Maldini, ya Terim

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 536
21
AC Milan: Ya Maldini, ya Terim

16 Mayıs—  AC Milan gelecek yılki teknik direktörünü seçmeye çalışıyor. Milan Kulübü’nün İkinci Başkanı Adriano Galliani, “Mald...Live Vote is temporarily unavailable.

       Perşembe akşamı lig maçı için Fiorentina’yla karşı karşıya gelecek olan Milan’da gündem bir hayli yoğun: Bir yanda aynı zamanda AC Milan’ın Başkanı olan Berlusconi’nin genel seçimleri net bir zaferle noktalayamasının ardından Başbakanlık koltuğuna oturma hazırlığı. Diğer yanda ise futbol sezonunun bitmek üzere olduğu şu dönemde, teknik direktör meselesinin de Milan’da gündemin ilk sırasına yükselişi.

       

“MALDİNİ, ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE BAĞLI”

       İkinci Başkan Galliani, “Maldini-Tassotti ikilisi başarıyı sürdürürse, yola Maldini’yle devam edebiliriz” şeklindeki sözünü bir kez daha tekrarladı. Galliani, “Maldini’nin tek alternatifi Terim” şeklinde konuştu. Galliani, kendisine Terim’in Galatasaray’la prensip anlaşmasına vardığı şeklindeki iddiaları hatırlatan gazetecilere, “Önümüzdeki günlerde her şey belli olacak” demekle yetindi.

       İtalyan basını, Galliani’nin bu son sözlerini, Galatasaray’ın değil Milan’ın başına geçeceğinin göstergesi olarak yorumluyor.
Live Vote is temporarily unavailable.

       Bununla birlikte, İnter karşısında elde edilen 6-0’lık muhteşem zafer sonrasında, Milan’ın sezon sonu itibarıyla Şampiyonlar Ligi hedefini yakalaması durumunda, Maldini-Tassotti ikilisinin önümüzdeki sezon da göreve devam etmeleri yönünde bir tercih de gündeme gelebilir.

       Öte yandan Berlusconi’nin Başbakanlık koltuğuna oturduktan sonra, “çıkar çatışması”na mahal bırakmamak için şirketlerini akil adamlara ya da bağımsız bir kurula devretmesi bekleniyor. Bu çerçevede Berlusconi’nin Milan’dan elini eteğini çekeceği, kulüpteki tüm yetkilerini İkinci Başkan Galliani’ye devretmesi bekleniyor. Galliani, “Milan’ın ayrı bir statüde değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyim” diyerek ekliyor: “Berlusconi’nin kulüp başkanı olarak kalmasını sağlamak üzere elimden geleni yapacağım. Bana göre, Milan’ın başkanı olarak kalması, çıkar çatışmasına sebep olacak bir durum yaratmaya devam etmez. Onsuz bir Milan yetim demektir. Ama ısrar ederse, benden ne istiyorsa gerekeni yapmaya da hazırım”.

Ntv

16 Mayıs—  AC Milan gelecek yılki teknik direktörünü seçmeye çalışıyor. Milan Kulübü’nün İkinci Başkanı Adriano Galliani, “Mald...