Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Ali Osman Sönmez toprağa verildi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 355
58
Ali Osman Sönmez toprağa verildi

Bursa’nın köklü sanayicilerinden Ali Osman Sönmez toprağa verildi. DYP Bursa Eski Milletvekili Sönmez’in cenazesine, Devlet Bakanı Önal�...


Burada düzenlenen törende konuşan BTSO Meclis Başkanı Burhan Vatan, kente yaptığı yatırımlarıyla sanayinin önünü açan Sönmez’i son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, kendisinden edindikleri tecrübeleri gelecek nesillere taşıyacaklarını söyledi.

       BTSO Başkanvekili Mutlu Uraz da, üniversite, ortaöğretim kurumu, hastane ve sağlık ocakları yaptıran Sönmez’in hayırsever bir sanayici olduğunu anlatarak, “Yaptığı yatırımlarla binlerce insana istihdam sağlayan bu değerli insanı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Geride bıraktığı eserlere sahip çıkarak Sönmez’i hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

       

HOLDİNG’DE TÖREN YAPILDI

       Sönmez’in cenazesi, daha sonra Sönmez Endüstri Holding binasına getirildi. Çok sayıda çalışanın katıldığı törende konuşan Sönmez Endüstri Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Karaer, Bursa’nın başarılı bir işadamını kaybettiğini belirtirken, Türk-İş’e bağlı Teksif Bursa Şubesi Başkanı Murat Kaymak ise “Çalışanların (baba) dediği, uzlaşmacı tavrıyla herkesin sevdiği bir büyük insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” diye konuştu.

       Daha sonra Ulucamii’ne getirilen Sönmez’in cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı törenle Emirsultan Mezarlığı’na defnedildi.

       Törene, Devlet Bakanı Recep Önal, Bursa Valisi Ali Fuat Güven, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Turhan Tayan, DYP Genel Başkan yardımcıları Ufuk Söylemez ve Ali Şevki Erek, Bursa milletvekilleri Fahrettin Gülener, Hayati Korkmaz, Teoman Özalp, Oğuz Tezmen, Kenan Sönmez, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, İçişleri eski Bakanı Mehmet Gazioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) eski Başkanı Fuat Miras’ın yanı sıra çık sayıda devlet erkanı ile işadamı katıldı. Bu arada, cenaze törenindeki kalabalığı fırsat bilen 4 yankesicinin gözaltına alındığı bildirildi.

Ntv

Bursa’nın köklü sanayicilerinden Ali Osman Sönmez toprağa verildi. DYP Bursa Eski Milletvekili Sönmez’in cenazesine, Devlet Bakanı Önal�...