Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

All-Starda zafer Doğunun

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 263
15
All-Starda zafer Doğunun

12 Şubat—  2001 sezonu All-Star karşılaşmasında gösterdiği müthiş performans ile MVP (En Değerli Oyuncu) seçilen Allen Iverson, son çeyrekt...
SON ÇEYREKTE AÇILDILAR

       Doğu karmasından Stephon Marbory ile Batı’nın yıldızlarından Kobe Bryant arasında maçın son saniyesinde yaşanan mücadelede, topu kapan Bryant, maçın kaderini değiştirebilecek pasına cevap verecek oyuncu bulamayınca son çeyrekte 21 sayı yenik durumda olmasına rağmen Doğu, zaferini ilân etti.

       

MVP IVERSON

       Son saniyedeki top kaybı daha doğrusu pas kaybı Batı’nın geçen yılki krallığını sürdürmesine izin vermedi.       Shaq oynasaydı maçın kaderi değişir miydi sorusu ise cevapsız kalmaya mahkûm. Yıldızlar içinde parlayan isim ise 25 sayısının 15’ini son çeyrekte atan ve bu yılki en değerli oyuncusu seçilen, sahanın en kısa oyuncusu, 1.83’lük Iverson oldu.

       

       Karşılaşma, başından sonuna kadar bir All-Star oyunu olmanın hakkını verdi. Gösterilerin eksik olmadığı karşılaşmada, zaten hepsi birer yıldız olan oyuncular, teker teker şov sundular sahadaki on binlerce, televizyon başındaki milyonlarca seyirciye. Sempatik oyuncu Iverson, Marbury, ve takım arkadaşları, All-Star’ın 50. yıldönümünde, Doğu taraftarlarına hediye olarak zaferlerini sundular.

       Dikembe Mutombo; “Şampiyonluk maçı gibiydi. Son yedi yılki tüm All-Star karşılaşmalarında bulundum ve hiç birinde böyle bir maç görmedim” şeklinde konuştu. 2001 sezonu All-Star karşılaşması, başladığı gibi smaç şovlarla devam etti ve öyle tamamlandı.

       

VINCE YİNE UÇTU

       Özellikle Kobe Bryant ile Tim Duncan’ın paslaşması sırasında kaptığı topu alarak 360 derece dönerek potaya basan Vince Carter’ın hareketi tıpkı Olimpiyatlar’da olduğu gibi unutulmazlar arasına yazıldı. NBA’in en genç yıldızlarından biri olan ve “Sadece eğlenmeye çalıştım” diyen Carter, tüm maç boyu yaptığı muhteşem hareketlerle tüm seyircileri de coşturdu. 2000 All-Star smaç yarışmasını kazanan Carter, dizindeki sakatlık nedeniyle bu yılki yarışmaya katılmadı. Olimpiyatlar’ın yıldızı, 18 atışından 7’sini isabet ettirdi ve 16 sayı kaydetti.       

       

BRYANT’TAN GÖZDAĞI

       Sarı ayakkabıları ile sahada farklı bir hava yaratan Kobe Bryant ise; “O sırada Vince’e, ‘Beni gerçekten oynamaya zorluyorsun’ dedim” şeklinde konuştu. Bryant; “Bana baskı yapıyordu. Omuzum ağrıdığı için de kontrolü elimde tutmak istedim. Bu yüzden, ‘Beni basketbol oynamaya zorluyorsun’ dedim” şeklinde sözlerini sürdürdü. Shaqille O’Neal ile kavgalı olan ve 17 atışının 9’u isabetli olan Lakers oyuncusu, 19 sayı kaydetti.

       

       

Ntv

12 Şubat—  2001 sezonu All-Star karşılaşmasında gösterdiği müthiş performans ile MVP (En Değerli Oyuncu) seçilen Allen Iverson, son çeyrekt...