Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Altayda sular durulmuyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 319
13
Altayda sular durulmuyor

İkinci Futbol Ligi Yükselme Grubu’nda yer alan Altay’ın, Sivasspor deplasmanından dönüşünde futbolculara tepki gösteren bir grup taraftar,...


Siyah-beyazlı kafilenin İzmir’e gelmesinden önce kulüp İkinci Başkanı Mahmut Özgener Adnan Menderes Havalimanı’nda taraftarlarla görüşerek dağılmaları yönünde ricada bulundu. Ancak bunu kabul etmeyen taraftarlar futbolcuları beklemeye devam ettiler. Çıkması muhtemel bir olayı önlemek isteyen güvenlik güçleri uçak havalimanına indikten sonra futbolcuları Havaş otobüsüyle doğrudan siyah-beyazlı kulübün Gaziemir’deki tesislerine götürdü. Durumu farkeden taraftarlar da tesislere geçerek baskın yapmak istedi. Olaya zamanında müdahale eden çevik kuvvet ekipleri, taraftarların futbolculara saldırmasına engel oldu. Bu arada yaşanan koşuşturmada Cihan isimli böbrek hastası bir taraftarın bayıldığı, bir taraftarın da hafif şekilde yaralandığı bildirildi. Taraftarlar güvenlik güçlerinin müdahale etmesiyle tesislerden ayrıldılar.

       

REKOR CEZA

       Altay yönetimi, Sivasspor maçı sonrasında tarihindeki en büyük cezayı verdi. Siyah-beyazlı yönetim, futbolculara toplam 75 milyar lira ceza verirken, Şekerspor maçında açık tribünün bedava olmasını kararlaştırdı.

       Altay yönetimi, yaptığı olağanüstü toplantıda, Sivaspor maçını ve sonrasında çıkan olayları değerlendirdi. Futbol Şube Başkanı Ahmet Taşpınar, siyah-beyazlı camiaya olaylarla ilgili yönetimin yarın yazılı bir açıklama yapacağını belirterek, şampiyonluk yarışında geride kalan futbolculara, ceza verildiğini kaydetti. Sivasspor maçı ile ilgili, yönetimin takıma 75 milyar lira ceza verdiğini belirten Taşpınar, alınan kararları ise şöyle açıkladı: “Altay yönetimi, üç maç için yeni bir prim sisteminin belirlenmesine karar verdi. Bu hafta kendi sahamızda oynayacağımız Şekerspor maçı, Alsancak stadına alındı. Kapalı tribün biletlerinin 4 milyon lira olması kararlaştırılırken, siyah-beyazlı taraftarlar, bu karşılaşmayı açık tribünden ücretsiz izleyebilecek. Altay’da bundan sonra başarısızlığa kesinlikle müsamaha yok.”

       

Ntv

İkinci Futbol Ligi Yükselme Grubu’nda yer alan Altay’ın, Sivasspor deplasmanından dönüşünde futbolculara tepki gösteren bir grup taraftar,...