Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Altınyıldızdan yeni marka Fabrika

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 916
108
Altınyıldızdan yeni marka Fabrika

Altınyıldız Genel Müdürü Mehmet Hotiç, yeni markaları olan Fabrika’nın alt ve orta gelir grubunu hedef aldığını belirterek, “Yeni marka Ne...


Hotiç, “Önemli olan müşteriye doğru kalitede doğru değeri sunmak. Fabrika bu anlamda çok iddialı” dedi. Altınyıldız’ın yatırımlarını tekstile dikey entegre olan hazır giyim ve parekende mağazacılığı alanları ile bütünleştirmeye çalıştığını belirten Hotiç, daha geniş bir kitleyi Fabrika kapasitesi ile içlerine almayı amaçladıklarını ifade etti.

       Türkiye’de belli bir mağaza sayısına ulaştıkları vakit önümüzdeki dönemde NetWork ve Fabrika’yı yurtdışına taşıyacaklarını anlatan Hotiç, “ABD’de kurduğumuz şirketle şu anda NetWork bir anlamda pazarlanıyor. Fabrika’yı Avrupa’ya pazarlamak istediğimiz marka olarak görüyoruz” dedi.

       Hotiç, “fabrika adını seçmemizdeki amaç, fabrika fiyat olarak ulaşılabilir bir markayı çağrıştırıyor. Ayrıca Altınyıldız da zaten bir fabrika” diye konuştu.

       

CİRO HEDEFİ 12 MİLYON DOLAR

       Yeni marka için 3 milyon dolarlık bir bütçe ile yola çıktıklarını söyleyen Hotiç, önümüzdeki yıl ciro hedeflerinin 11-12 milyon dolar olduğunu kaydetti. Hotiç, “Fabrika için 3 mağaza ile yola çıktık. İzmir Mavişehir EGS Park, İstanbul Carousel ve yakında açmaya hazırlandıkları İstanbul Capitol’daki mağazalar ile birlikte consept mağazalarımızı açmaya devam edeceğiz”dedi.

       Hotiç, bununla beraber yıllardır Altınyıldız markasına güvenen Anadolu’daki müşterilere de Fabrika Altınyıldız ile hazır giyim olarak ulaşacaklarını ve bayiilikler oluşturulacağını kaydetti.

       Altınyıldız Hazırgiyim Direktörü Hadi Karasu da, Fabrika’nın genç Türk nüfusunun dinamizmini yansıtan çizgisi ile etrafına pozitif enerji yayan bir marka olduğunu belirtti. Fabrika ile genç olan ve genç yaşanan kitlelere daha uygun fiyatlarla ulaşmayı hedeflediklerini belirten Karasu, “Fabrika haftanın 7 gününü kapsayan ürün yelpazesi ile iş ve iş dışında rahatlıkla kullanılabilecek bir kolleksiyon sunuyor” dedi.

       

FABRİKA ALTINYILDIZ

       Fabrika Altınyıldız’da stiller birbirleri ile çok rahat kombinlenebilen “mix&match” mantığı üzerine kurulu. Kadın grubunda sezonun trendi ekose etekler, puantiye, balıksırtı ve tweed ile birlikte çift renkli volanlı gruplar dikkat çekiyor. Ana renklerin yanında oranj, pembe, mor ve kiwi kullanılarak renk yelpazesi geniş tutuluyor.

       Erkek grubunda ise kolejli genç imajını tamamlayacak baseball detayları, t-shirt ve trikoları kullanılıyor. Ana renklerin dışında kullanılan bordo, olive ve mavi ile kolleksiyon destekleniyor.

Ntv

Altınyıldız Genel Müdürü Mehmet Hotiç, yeni markaları olan Fabrika’nın alt ve orta gelir grubunu hedef aldığını belirterek, “Yeni marka Ne...