Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Artık Türk futbolunda 5 büyük var

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 864
199
Artık Türk futbolunda 5 büyük var

Gaziantepspor’un sahip olduğu tesisler ve altyapının, Türk futboluna örnek olabileceğini vurgulayan Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Gereçci, ...


Gaziantepspor’un başarılarının tesadüfi olmadığını kaydeden Gereçci, “Mevcut yönetim 1990’lı yılların başında işbaşına geldiğinde, borcundan dolayı otel rezarvasyonu yaptıramayan, esnaftan alışveriş yapamayan kulübü önce ayakları üzerinde durdurdu, sonra tesisleşmeye ve altyapıya yöneldi, ardından akılcı transferlerle piyasaya çıktı. Bugünkü başarının temelinde bu anlayış var” diye konuştu.

       

“ÖRNEK KULÜBÜZ”

       Gaziantepspor’un sahip olduğu tesisler ve altyapının, Türk futboluna örnek olabileceğini vurgulayan Gereçci, şöyle devam etti:

       “Gaziantepspor yönetimi ve yatırımları yaparken, istikrarı da önce yönetimde sağladı. Gaziantepspor bu noktaya kolay gelmedi, bundan dolayı da kolayca gerileyeceğini düşününler yanılıyor. Yıllardır Gaziantep Kamil Ocak Statı, 4 büyüklerinden diğerlerine kadar tüm takımların korkulu rüyası durumuna geldi. Cuma günü akşam 2-1 yendiğimiz Fenerbahçe, Gaziantep’te ilk yenilgisini almıyor, 6-7 sezondur Gaziantepspor’u sahasında yenemiyor.”

       

ANKARAGÜCÜ MAÇI HAZIRLIKLARI

       Fenerbahçe karşılaşmasının hedeflendiği biçimde sona erdiğini, ancak ligin sürdüğünü anlatan Gereçci, sözlerini şöyle tamamladı:

       “Bir maratonu andıran ligin daha yarısına gelmedik. Fenerbahçe galibiyetinin sarhoşluğuna kapılırsak, bugüne kadarki emeklerimiz boşuna gider. Ayrıca, Fenerbahçe galibiyetine daha çok puan da verilmedi. Ligde galibiyete 3 puan var, galip gelinen takımın ismi önemli değil. Bu hafta deplasmanda Ankaragücü ile zorlu bir mücadelemiz olacak. Zirveye dönük hesaplarımızı gerçekleştirebilmemiz için iç ya da dış saha demeden, hangi takım olursa olsun kaybetmememiz gerekiyor. Teknik kadroya ve futbolculara güveniyoruz. Başarılı sonuçlar ve istikrarlı futbol sonrasında spor kamuoyu Gaziantepspor gerçeğini kabullendi. Bu değerlendirmeleri boşa çıkarmamanın ve zirveye demir atmanın çabasını vereceğiz. Ayrıca, (büyükler) sayısının artması Türk futboluna güç verir ve güzellik kazandırır.”

       

CELAL DOĞAN: KİMSE BAŞARIMIZI GÖLGELEMESİN

       Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, “Kamil Ocak Stadı protokol tribününde silah çekildi iddiasıyla, mizansen de olsa ekrana tabanca görüntüsü getirilerek yayın yapılmasını kınıyorum” dedi. Doğan, medya mensuplarına yaptığı açıklamada, Gaziantepspor’un başarısını gölgelemek isteyenlerin, “Türk futboluna renk katıyor” diye sevinç duymaları gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:

       “Kulüp nasıl yönetilir öğrensinler. Mateme girmelerine gerek yok. Bileğimizin hakkıyla top oynuyoruz. Bulunduğumuz noktayı da hiç yadırgamıyoruz. Teknik kadrosuyla, alt yapısıyla, futbolcu kalitesiyle, yönetim olarak verdiğimiz emekle, bulunduğumuz yeri kendimize az görüyoruz. Bu başarı emeğimizin ürünüdür. Bundan böyle de zirvedeki yerimizi korumak için her türlü çabayı sarfedeceğiz. Onlar için şampiyonluk çok önemli olabilir ama bizim için fair-play, ahlak, sevgi, kardeşlik daha önemli. Bu değer yargıları için spor yapıyoruz. Kimse, Gaziantepspor taraftarının centilmenliğini, Gaziantep halkının konukseverliğini gözardı edemez. Dostane tavrımızı bundan sonra da devam ettireceğiz.”

Ntv

Gaziantepspor’un sahip olduğu tesisler ve altyapının, Türk futboluna örnek olabileceğini vurgulayan Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Gereçci, ...