Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Atatürkü Anma ve Sanat Gecesi yapıldı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 887
113
Atatürkü Anma ve Sanat Gecesi yapıldı

Atatürk Haftası programı çerçevesinde Kara Harp Okulu’nda “Atatürk’ü Anma ve Sanat Gecesi” düzenlendi....


Atatürk ve silah arkadaşları, şehitler için saygı duruşu ve ardından söylenen İstiklal Marşı ile başlayan gece, iki bölüm halinde gerçekleşti. İlk bölümde Şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği Kültür Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu bir konser verdi. Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi başbalerinlerinden Ayşe Fidanlık ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi başdansçılarından Oktay Keresteci tarafından koreografisini Merih Çimenciler’in yaptığı “Fırat’a Ağıt Balesi” sahnelendi. Bu bölümde sanatçı Yıldız İbrahimova da bir konser verdi.

       

MUAZZEZ ABACI’DAN ASKER SELAMI

        Verilen kokteylin ardından geçilen ikinci bölümde ise Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu saz sanatçıları eşliğinde Enver Meralli, Canan Başkaya ve Armağan Elçi, Türk Halk Müziği’nden örnekler seslendirdiler.

        Daha sonra Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu saz sanatçıları eşliğinde Muazzez Abacı, Atatürk’ün sevdiği eserleri seslendirdi.

        Abacı, Atatürk’ün Türk Milleti’ne nefes almayı bahşettiğini ifade ederek, böyle bir gecede Türk Milleti’nin muhteşem askerleri huzurunda olmanın çok büyük heyecanını yaşadığını söyledi. Muazzez Abacı “Vücudi Sultan Efendi” adlı eseri, Başkumandan Atatürk’e ithaf etti. Abacı, eserin sonunda asker selamı verdi. Muazzez Abacı’nın ardından gecede Devlet Halk Dansları Topluluğu, Kırşehir ve Trabzon oyunlarını sahnelediler. Gecenin finalinde ise sanatçılar ve Kara Harp Okulu Öğrencileri sahnede yerlerini alarak, “10. Yıl Marşı”nı konuklarla birlikte seslendirdiler.

       

       

Ntv

Atatürk Haftası programı çerçevesinde Kara Harp Okulu’nda “Atatürk’ü Anma ve Sanat Gecesi” düzenlendi....