Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bahçeli: Bu aşamada kabinede revizyona ihtiyaç duymuyoruz

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 339
20
Bahçeli: Bu aşamada kabinede revizyona ihtiyaç duymuyoruz

17 Mayıs—  Bahçeli, sel bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere geldiği Osmaniye’de Vali İsmail Fırat’ı makamında ziyaret edere...


Vali İsmail Fırat, Osmaniye’de 30 yıllık Mayıs ayı ortalamasına göre 49 kilogram yağış düşmesine rağmen 7 Mayıs günü metrekareye 120 kilogram yağış düştüğünü, bunun sonucunda özellikle Kadirli ilçesine bağlı Azaplı köyü ile Sumbas ilçesine bağlı Reşadiye köyünde büyük zarara yol açtığını, 319 evin sel baskınına uğradığını söyledi.

       

“NE GEREKİYORSA YAPILACAK”

       Devlet Bakan Bahçeli de, afetin hemen ardından bölgeye 3 bakanın geldiğini, inceleme ve gözlemlerini Bakanlar Kurulu’na aktardıklarını ifade derek, “vatandaşın içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulması için ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

       

HÜKÜMETTE REVİZYON

        Başbakan Yardımcısı Bahçeli, gazetecilerin “liderler zirvesinin gündemi ve hükümette revizyon olup olmayacağı” şeklindeki sorusu üzerine de “liderler zirvesinden haberim yok. İhtiyaç duyulduğunda liderler zirvesini yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde de ihtiyaç duyulursa yine yaparız. Hükümette şu aşamada bir revizyona ihtiyaç olduğu kanaatinde değiliz. 57. Hükümet yoluna devam ediyor” cevabını verdi.

       

YARGI-SİYASETÇİ TARTIŞMASI

       Bahçeli, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz ve Beyaz Enerji iddianamesini hazırlayan Ankara DGM Savcısı Talat Şalk arasındaki tartışmayla ilgili bir soru üzerine de, “yargı ve siyaset kurumları arasındaki tartışmaları uygun bulmuyorum. Bu tür tartışmalar kamuoyu önünde yapılmamalı” dedi.

       IMF’ye verilen “iyiniyet Mektubu’nda kendisinin imzası bulunup bulunmadığı ve eki konusundaki” bir soruya da Bahçeli, “mektup incelenirse kimlerin imzası olup olmadığı görülür” yanıtını verdi.

       Bahçeli daha sonra, Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın’la birlikte sel bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Kadirli ilçesine hareket etti.

       

BAHÇELİ KADİRLİ’DE

        Bahçeli, daha sonra Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın ile Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’ne bağlı Alibeyli beldesi ile Reşadiye, Araplı, Kızılömerli ve Karayar köylerinde, selden zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu ve vatandaşlara “geçmiş olsun” dileğinde bulundu. Bahçeli, buralarda yaptığı konuşmalarda, selin ardından devletin tüm imkanını seferber ettiğini ve alınması gereken her türlü tedbirin zamanında uygulamaya konulduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

       “Marmara Depremi ve daha sonrasında yaşadığımız sel felaketleri sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu tür felaketlere karşı her türlü tedbiri alacak birikime sahip olmuştur. Allah bir daha böyle felaket göstermesin. Son felaketlerde can kaybı olmaması bizi çok memnun etmiştir.”

       Sel felaketinin ardından alınması gereken acil tedbirlerin yanı sıra hasar tespit çalışmalarına başlandığını, çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Bahçeli, “malınıza, ürününüze gelen tüm zararları karşılayacak güçteyiz. Her türlü mağduriyet zamanında giderilecektir” dedi. Bahçeli ayrıca, bir daha sel felaketi olmaması için başta DSİ Genel Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumların çalışmalara başladıklarını kaydetti.

       

Ntv

17 Mayıs—  Bahçeli, sel bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere geldiği Osmaniye’de Vali İsmail Fırat’ı makamında ziyaret edere...