Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bahçeli: IMFnin istedikleri yapıldı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 308
72
Bahçeli: IMFnin istedikleri yapıldı

MHP lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin, IMF ile imzalanan anlaşmanın tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini, bu çerçeved...


Devlet Bahçeli, IMF’nin Telekom Yönetim Kurulu’nun değiştirilmesi talebi hakında şöyle dedi:

       “Türkiye Cumhuriyeti bütün yükümlülüklerini yerine getirdi. 30 Haziran’dan bu yana bu tartışma yapılıyor. Bu tartışmanın hiçbir faydası yok. Telekom Yönetim Kurulu bürokrasiden olduğu kadar özel sektörden de gelen değerli üyelerden teşkil etmiştir. Büyük hizmetler sunacaklarına inanıyorum.”

       

IMF’NİN DİPLOMATİK TALEPLERİ

       Başbakan Bülent Ecevit’in Bakanlar Kurulu toplantısında dile getirdiği belirtilen “IMF’nin diplomatik taleplerinin olmasından endişe ediyorum” sözlerinin hatırlatılması üzerine MHP lideri “IMF yetkilileri de Türkiye gerçeğini ve uygulanmakta olan programı dikkate alacaktır” dedi.

       Bahçeli, ABD’de bulunan Devlet Bakanı Kemal Derviş’in IMF yetkilileriyle temaslarda bulunduğu bir aşamada görüşmelere ilişkin değerlendirme yapmanın doğru olmayacağını da söyledi.

       Tartışmalara son verilmesini ve sabırlı olunmasını isteyen MHP lideri siyasi konularla ilgili soruları da yanıtladı.

       Bahçeli, MHP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut’un partisinden istifa ederek kapatılan FP’nin Yenilikçi kanadına katılmasına ilişkin soruya, “Bizden bir arkadaşımız gitti. Denesin bakalım” diye yanıt verdi.

       

KADROLAŞMA SUÇLAMASINA YANIT

       MHP lideri Bahçeli daha sonra belediye binası önünde halka hitaben yaptığı konuşmada partisine yönelik eleştirileri yanıtladı. Bahçeli, Telekom yönetim kurulunun atanmasında kadrolaşma çabası içinde oldukları suçlamalarına sert tepki gösterdi. Bahçeli, şöyle dedi: “Milliyetçi Hareket üstlenmiş olduğu sorumululuk içinde her zaman ülke kaynaklarını en akılcı biçimde kullanmayı ve kamu yönetiminde ehliyetli ve liyakatlı kadrolara görev vermeyi ilke edinmiştir. Şu ana kadar da bu prensiplerini dışına çıkmamıştır. Partimizi, küçük hesaplar peşinde koşmakla ve kadrolaşmakla itham edenlerin önce kendi geçmişlerine bakmaları gerekmektedir.”

       

“KRİZİ AŞACAK GÜÇTEYİZ”

       Bahçeli, MHP’nin hükümetteki görevini sürdüreceğini de vurguladı. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Bahçeli, krize davetiye çıkaranlara rağmen Türkiye’nin kötü dönemi atlatacak güce sahip olduğunu belirtti. Devlet Bahçeli şöyle ededi:

       “Türkiye bugün sebepleri büyük ölçüde geçmişin kötü yönetimlerine, savurganlıklarına bağlı iki büyük kriz yaşamasına rağmen, bunu aşacak güçte bir ülkedir. Üstelik bunu milli onurunu koruyacak ve saygınlığını muhafaza edecek güçtedir.”

       

Ntv

MHP lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin, IMF ile imzalanan anlaşmanın tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini, bu çerçeved...