Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bahçeliden revizyon hazırlığı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 321
62
Bahçeliden revizyon hazırlığı

MHP lideri değişiklik önerisini ortaklarına götürecek. Ecevit ve Yılmaz’ı ikna edemezse değişiklik MHP ile sınırlı kalacak....


Bahçeli’nin sözleri bugün basına yansıdı. Haberde MHP liderinin “Kabinede değişiklik olabilir, alınganlık göstermeyin” dediği ve değişikliğin husumetten değil zorunluluktan kaynaklandığını söylediği yer aldı.

       Bahçeli’nin bu sözlerin ardından dünkü Başkanlık Divanı toplantısını yapmaması kulislerde revizyon beklentilerini kuvvetlendirdi.

       Bahçeli değişikliğin sadece MHP’li bakanları değil, koalisyonun üç ortağını da kapsamasını istiyor. Bahçeli’nin liderler zirvesi isteyip, revizyon önerisini Başbakan Bülent Ecevit ile Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz’a iletmesi bekleniyor.

       Bakan sayısında indirim de istemesi beklenen Bahçeli’nin bakan değişimi için yöntem olarak görevden alma yerine değiştirilecek bakanın istifasını istemeyi önereceği tahmin ediliyor. Kulislere sızan bilgiler Bahçeli’nin ortaklarını revizyon konusunda ikna edemezse, MHP’li bakanlarla sınırlı bir değişikliği yine de yapacağı yönünde. Bunun ardından yeniden ortaklarına gidip “siz de değişiklik yapın” diye bastırması bekleniyor.

       Nitekim revizyon haberleriyle ilgili sorulara Ecevit’in verdiği yanıt bu ihtimali kuvvetlendiriyor. Çünkü Ecevit soruları “Bilemem. Bu, partilerin kendi iç işidir. Bizim ilgi alanımızın dışında. Kendileri buna ihtiyaç duymuş olabilirler” diye yanıtladı. Ancak ANAP lideri Yılmaz’ın, bakan sayısında indirime daha önce yeşil ışık yaktığı biliniyor.

       

       

Ntv

MHP lideri değişiklik önerisini ortaklarına götürecek. Ecevit ve Yılmaz’ı ikna edemezse değişiklik MHP ile sınırlı kalacak....