Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Balinacılara adam dövdürtme davası

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 837
56
Balinacılara adam dövdürtme davası

Hayali ihracat ve naylon fatura sanıkları muhasebecilerini dövdürtme iddiası ile hakim karşısına çıktı....


Balina operasyonu kapsamında açılan hayali ihracat ve naylon fatura davası sanıklarından ve halen Buca Cezaevi’nde tutuklu bulunan Bahri Ergin ve Gürcan Güngören ile 3 şirket çalışanının, “muhasebecilerini dövdürtmek ve buna azmettirmek”, muhasebecinin ise dolandırıcılık iddiasıyla yargılanmalarına devam edildi.

       İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu sanık Levent Göksel Erdoğan, tutuksuz sanıklar İç Ege Tekstil Sanayicileri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. (İTS) Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Ergin ile Hasan Aydın ve Ahmet Caner Özok hazır bulundu. Gürcan Güngören ile Çetin Sert ise duruşmaya katılmadı.

       Duruşmada, hakkında 2 ay hapis 40 lira para cezası istenen Ergin, muhasebeci Levent Göksel Erdoğan’ı dövdürtmediğini tekrarladı. Ergin, daha önce mahkemede verdiği ifadede, Erdoğan’ın, şirkete ait çekleri yetkisi olmadığı halde kendi şahsi işlerinde kullandığını ve bu yolla kendilerinin dolandırıldığını belirtti.

       Hakkında 2 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istenen Erdoğan ise, şirketin çeklerini kullanarak alışveriş yaptığını söyledi. Erdoğan, kullandığı çeklerin bedelini tahsil etmek için kendisini darp edenlerin Hasan Aydın, Ahmet Caner Özok ve Çetin Sert olduğunu anlattı. Erdoğan, azmettiren kişinin Bahri Ergin ve Gürcan Güngören olup olmadığını bilmediğini söyledi. Mahkeme heyeti, Erdoğan’ın tahliye istemini reddederek, eksik belgelerin tamamlanması ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı başka bir güne bıraktı.

       İddianamede, sanık Levent Göksel Erdoğan’ın, muhasebeci olarak çalıştığı 1997-1998 yıllarında, şirkete ait çekleri yetkisi olmadığı halde sahte olarak düzenleyip, kendi şahsi alış verişlerinde kullanarak “dolandırıcılık” suçunu işlediği belirtiliyor. Sanıklardan Hasan Aydın, Ahmet Caner Özok ve Çetin Sert hakkında “Erdoğan’ı dövmek”, Bahri Ergin ve Gürcan Güngören hakkında da “azmettirmek” suçundan 1999’da dava açılmıştı.

       

Ntv

Hayali ihracat ve naylon fatura sanıkları muhasebecilerini dövdürtme iddiası ile hakim karşısına çıktı....