Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Baykal programa başarı diledi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 919
27
Baykal programa başarı diledi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin IMF ile yeni bir işbirliği düzenine girdiğini belirterek, programın başarıya ulaşması dileğinde bulu...


Türkiye’nin önünde sıkıntılı günler, büyük tedirginlikler bulunduğunu, esnafın, çiftçinin ve sanayicinin yeni koşullara ayak uydurmak için çok büyük gayret göstermek zorunda kalacağını kaydeden Baykal, şunları söyledi:

       “Sorumlu bir muhalefet anlayışı ile bu gelişmeleri dikkatle izleyeceğiz. Halkımızın haklarını, yararlarını korumaya gayret edeceğiz. Ülkemizin bu krizden güçlenerek çıkmasını sağlamak için her türlü ilgiyi göstermeye devam edeceğiz. Bu programın başarıya ulaşmasını diliyoruz.”

       Baykal, programın başarısız olması durumunda Türkiye’nin gelecek dönemlerde yeni ve daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalabileceğini, bunun da halka fazlasıyla yansıyacağını anlattı. Türkiye’nin krizden çıkmasının herkesin ortak yararına olduğunu işaret eden Baykal, “bu olumlu sonucun çıkması için CHP olarak ne katkı gerekiyorsa yapacağız. Bu program ile halkımıza ağır yükler geldiği bir gerçektir. Bunu da biliyorum ama bu krizin daha da yoğunlaşması halkımızın sıkıntılarının da artması demektir. Bütün haksızlık ve adaletsizliğe rağmen Türkiye’nin bu program ile krizden çıkmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

       

“EGE’NİN NABZI İZMİR’DE ATAR”

       Baykal, İzmir’in sorunlarına da eğileceklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “Türkiye’de siyasetin nabzı, Ege’de, Ege’nin nabzı da İzmir’de atar. İzmir’in kendine özgü sorunları var. İzmir’in İstanbul, Ankara ve Bursa ile ulaşımı istenen düzeyde değildir. Doğalgaz, liman ve baraj sorunlarının ele alınmadığını görüyoruz. İzmir’in sorunlarına sahip çıkma kararlılığındayız.”

       EBSO Meclis üyesi ve Karşıyaka eski Belediye Başkanı Kemal Baysak, Baykal’ı otelden ayrılışı sırasında İzmir’de bulunan Bosna-Hersek Saraybosna Kantonu Ekonomi Bakanı Esat Ruçkin ile tanıştırdı.

       Baykal, otel önünde, partililer ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Adnan Menderes Havalimanı’nda da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, CHP’nin kabuk değiştirdiğini, 21. yüzyıla hazırlandığını belirtti. Baykal, tarifeli uçak ile Ankara’ya döndü.

       

Ntv

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin IMF ile yeni bir işbirliği düzenine girdiğini belirterek, programın başarıya ulaşması dileğinde bulu...