Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bayram görüşüne basın giremeyecek

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 536
101
Bayram görüşüne basın giremeyecek

Kurban Bayramı’nda cezaevlerinde yapılacak açık ve kapalı görüşlerin takvimi belirlendi. İstanbul Bayrampaşa, Üsküdar, Ümraniye, Diyarbakır E ti...


Genelgeye göre, İstanbul Kapalı ve Özel tip cezaevlerinde 3-6 Mart arasında 4 gün, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Gaziantep E tipleri ve Diyarbakır Kapalı Cezaevleri’nde 4-6 Mart tarihlerinde 3 gün açık görüş yaptırılacak. Diğer bütün cezaevlerinde, 5-6 Mart tarihlerinde 2 gün açık görüş yaptırılacak.

       Terörle Mücadele Kanunu’nun 16. maddesi gereğince, terör suçu veya terör amacıyla işlenen suçlardan dolayı hükümlü ve tutuklu olanlar ile Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele Kanunu’nun 13. maddesi gereğince, Çıkar Amaçlı Suç Örgütü Üyesi hükümlü ve tutuklular açık görüşten faydalanamayacaklar.

       

KAPALI GÖRÜŞ

       Terör suçu veya terör amacı ile işlenen suçlardan hükümlü ve tutuklu olanlardan İstanbul-Bayrampaşa, Üsküdar-Ümraniye, Diyarbakır E tipleri ile Edirne, Kocaeli ve Sincan F Tipi Cezaevlerinde bulunanlar 8-10 Mart tarihlerinde 3 gün, diğer cezaevlerinde kalanlar ise 9-10 Mart tarihlerinde kapalı görüş yapabilecekler. Çıkar amaçlı suç örgütü üyesi hükümlü ve tutuklulara, bütün cezaevlerinde 9-10 Mart tarihlerinde, 2 gün kapalı görüş izni verilecek.

AÇIK VE KAPALI GÖRÜŞ YAPAMAYACAKLAR

       Genelgede, disiplin cezası almış ve cezası kaldırılmamış hükümlü ve tutukluların açık ve kapalı görüşten yararlanamayacakları bildirildi.

       Genelgede, yanlış anlaşılma, tartışma ve polemiklere neden olduğundan, açık ve kapalı görüşü izlemek, röportaj yapmak, görüntülemek veya fotoğraf çekmek üzere başvuruda bulunan yazılı ve görsel basın kuruluşları ile mensuplarına izin verilmeyeceği de kaydedildi.

       

Ntv

Kurban Bayramı’nda cezaevlerinde yapılacak açık ve kapalı görüşlerin takvimi belirlendi. İstanbul Bayrampaşa, Üsküdar, Ümraniye, Diyarbakır E ti...