Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bayramın dokunulmazlığı kaldırıldı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 755
97
Bayramın dokunulmazlığı kaldırıldı

27 Mart—  Meclis Genel Kurulu’nun büyük bir oy çoğunluğuyla bu kararı almasıyla, Bayram’ın bu iki suçtan yargılanabilmesinin yo...


Van Bağımsız Milletvekili Mustafa Bayram, hakkındaki suçlamaları yanıtladığı konuşmada, iddiaların hiçbirisinin doğru olmadığını, bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldığını ve bir süre sonra bunu yapanların isimlerini açıklayacağını söyledi.

       

“TABLO NEDİR Kİ, ALINIR SATILIR”

       Meclis’in medyanın verdiği bir görevi yerine getirmek için acele ettiğini kaydeden Bayram, “Salı günü bu işin bitmesini istediler. Bari çarşambayı, perşembeyi bekleseydiniz” diye konuştu. Picasso tablosu ile hiçbir ilgisinin olmadığını bildiren Bayram, “Bu yaygara niye? Tablo nedir? Her ressamın tablosu alınır, satılır. Sanki Türkiye’nin tarihi eserini kaçırmışım. Sözü edilen bir tablo” dedi. “Sanık değil, mağdurum” diyen Bayram, eroin olayıyla da hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. Bayram, bununla ilgili tek bir kanıt bile bulunması durumunda “İntihar edeceğini, milletvekilliğinden istifa edeceğini” söyledi. Bayram, adının karıştığı son olay olan Picasso Operasyonu’yla ilgili olarak “Tablo nedir ki, alınır satılır” yorumunu yaptı.

       

SONUCU BEKLEMEDİ

       Konuşmaların tamamlanmasından sonra yapılan oylama sonucu Bayram’ın yasama dokunulmazlığı milletvekillerinin büyük çoğunluğunun oyuyla kaldırıldı. Dokunulmazlığın kaldırılması kararı ilk oylamada 4’e karşı 303 oyla, ikinci oylamada ise 1’e karşı 309 oyla alındı. Mustafa Bayram, konuşmasını tamamladıktan sonra oylama sonuçlarını beklemeden Genel Kurul salonundan ayrıldı.

       

YEĞENİ VE ŞOFÖRÜ GÖZALTINDA

       Bayram’ın adı en son olarak İstanbul Üsküdar’da Picasso’ya ait olduğu bildirilen 2 tablonun, 3 milyon dolar karşılığında satılmasına karıştı. Sözkonusu tabloları alıcı gibi davranan polise satmak isterken yakalanan Mustafa Bayram’ın yeğeni ve şoförünün de aralarında bulunduğu 4 kişi İstanbul polisinde sorgulanmıştı. Mustafa Bayram’ın dosyası kabarık

ABANOZ’UN AÇIKLAMASI

       Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Kazım Abanoz, Üsküdar’da ele geçirilen ve Picasso’ya ait olduğu öne sürülen 2 adet tabloyla ilgili soruya, “Picasso’ya ait olduğuna dair 2 resim ele geçirildi. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Muhtemelen Picasso’ya ait, ama daha kesin rapor alınmadı” karşılığını verdi.

       Kazım Abanoz, “Olayla Van bağımsız Milletvekili Mustafa Bayram’ın bağlantısı söz konusu mu?” şeklindeki soruyu da, “Bir şey söylemek istemiyorum. Hazırlık tahkikatı devam ediyor. Gözaltında olanlar var” diye yanıtladı.

       

Ntv

27 Mart—  Meclis Genel Kurulu’nun büyük bir oy çoğunluğuyla bu kararı almasıyla, Bayram’ın bu iki suçtan yargılanabilmesinin yo...