Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Beatles efsanesine gölge düştü

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 272
16
Beatles efsanesine gölge düştü

Hunter Davies’in kaleme aldığı Beatles biyografisi büyük tartışma kopardı...


Henüz Beatles kurulmadan önce John Lennon ve Paul McCartney’in yol ayrımına geldiği ve ayrılmayı düşündüğü ortaya çıktı. İlk karşılaşmalarının ardından tartışmaya başlayan iki sanatçı arasındaki çekişme, Hunter Davies’in “The Quarrymen” başlıklı Beatles biyografisinde anlatılıyor.

       Sunday Times’da yayınlanan bir alıntıda, Lennon’ın McCartney’i “olgunlaşmamış” olarak gördüğü ve kompleks sahibi olduğu için kendi yerine göz diktiğini düşündüğü için gruptan uzaklaştırmak istediği anlatılıyor.

       İddialar bununla da bitmiyor. Quarrymen elemanı Eric Griffiths’e göre John Lennon, grubun menajeri Brian Epstein ile kısa süren homoseksüel bir ilişki yaşadı. Bu haber, müzik dünyasında yıllardır süregelen dedikoduları doğrular nitelikte. Griffiths, bunun yalnızca bir gecelik bir ilişki olduğunu ve Julian Lennon doğduktan kısa bir süre sonra, Nisan 1963’te İspanya’da yaşandığını söylüyor.

       McCartney’in gruptan atılmaması için Lennon’ı ikna eden de yine Griffiths olmuş. Griffiths, bunu yapmış olmaktan gurur duyuyor: “Beatles tarihine yaptığım en büyük katkı bu oldu.”

       

       

Ntv

Hunter Davies’in kaleme aldığı Beatles biyografisi büyük tartışma kopardı...