Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Beş bankadan faiz indirimi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 165
30
Beş bankadan faiz indirimi

Garanti Bankası, Osmanlı Bankası, Akbank, Bayındırbank ve Kentbank mevduat faizlerini düşürdü....


Üç ay vadeli mevduat faizi yüzde 70, altı aylık ve bir yıllık mevduat faizi oranları ise yüzde 50’de bırakıldı.

       

OSMANLI BANKASI DA İNDİRDİ

       Osmanlı Bankası ve Kentbank, çeşitli vadelerdeki TL mevduat faiz oranlarını düşürdü. Osmanlı Bankası ayrıca TL tüketici kredisi faiz oranlarını da çekti.

       Osmanlı Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, bankanın 1 aylık mevduata uygulayacağı faiz oranı 4 puan indirilerek yüzde 71’e düşürüldü. Banka, tüketici kredisi faiz oranlarını da yeniden belirledi. Buna göre, 3-24 ay vadelerdeki taşıt ve konut kredileri ile 3-12 vadedeki özel destek kredisi faizleri yüzde 8.50’den yüzde 7.90’a çekildi.

       

AKBANK DA FAİZ DÜŞÜRDÜ

       Akbank, 1 ay vadeli Türk Lirası mevduat faiz oranını 5 puan indirerek yüzde 70’e çekti. Akbank’tan yapılan açıklamaya göre, mevduat miktarına göre yüzde 66-70 aralığında olan 3 ay vadeli mevduat faizi tüm miktarlar için yüzde 67 olarak belirlendi.

       Yine miktarlarına göre daha önce yüzde 68-70 aralığında olan 6 ay ve 1 yıl vadeli mevduat faizlerinde ise bir değişiklik yapılmadı. Akbank’ın yeni faiz oranları yarından geçerli olacak.

       Diğer yandan, Bayındırbank da, 1 ay vadeli Türk Lirası mevduat faiz oranında indirime gitti. Banka’dan yapılan açıklamaya göre, yüzde 80 olan 1 aylık fazi oranı yüzde 77’ye çekildi.

       Banka’nın 3 ay vadeye uyguladığı yüzde 74, 6 ay vadeye uyguladığı yüzde 67 ve 1 yıl vadeye uyguladığı yüzde 63’lük faiz oranları ise değişmedi.

       Kentbank ise bugünden geçerli olmak üzere 1 ay vadeli TL mevduat faiz oranını 5 puan düşürerek yüzde 75’e indirdi.

Ntv

Garanti Bankası, Osmanlı Bankası, Akbank, Bayındırbank ve Kentbank mevduat faizlerini düşürdü....