Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Beşiktaş, Noumaya sahip çıkıyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 688
136
Beşiktaş, Noumaya sahip çıkıyor

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Beşiktaş‘ın şampiyonluğunun engellenmeye çalışıldığını öne sürdü....


Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yazılı bir açıklamayla, Nouma‘nın sahadaki agresif davranışlarının, yönetim tarafından da onaylanmadığı ve ceza yönetmeliğinin gerektirdiği şekilde ceza verildiği belirtti. Açıklamada “Ancak son günlerde bazı art niyetli kişi ve kurumlar, bu futbolcumuzun kişilik haklarına saldırmakta ve kamuoyu nezdinde bu oyuncumuzu yıpratarak, Gençlerbirliği maçında aldığı kırmızı karttan dolayı PFDK‘nın vereceği kararı etkilemeye çalışmaktadır“ denildi. Açıklamada, Nouma‘nın kişilik haklarına yapılan saldırının şiddetle kınandığı belirtilerek, gerekli hukuki girişimlerin derhal başlatılacağı bildirildi.

       

TV PROGRAMINDAKİ DOKTOR

       Bir televizyon kanalında yayınlanan “Telegol“ programına canlı yayında bağlanarak Nouma‘yı yurtdışında muayene ettiğini söyleyen Ahmet Levent Özkan adlı psikiyatrın, kariyerine gölge düşürecek şekilde tıbbi etik kurallarını çiğnediğini kaydeden Beşiktaş Yönetim Kurulu, Nouma‘nın, kendisinde alkol bağımlılığı ve adaptasyon sorunu bulunduğunu iddia eden bu kişiyi tanımadığını yönetime yazılı olarak bildirdiğini de ifade etti.

       Açıklamada, Nouma‘nın ilgililer hakkında başlatacağı tüm hukuki girişimlerin, kulüp tarafından destekleneceği duyuruldu. Söz konusu televizyon kanalının, “adı geçen kişinin doktor olup olmadığını araştırmadan canlı yayına bağlayarak, Nouma‘nın kişilik haklarına saldırması için zemin yaratmasının, sorumlu ve dürüst yayıncılık ilkesiyle bağdaşmadığı“ savunulan açıklamada, “Bu konuda RTÜK‘ün gerekli cezayı vereceğine inanmaktayız“ denildi. Scala: Haksızlığı kabul edemem

NOUMA‘NIN FRANSA‘YA GİTMESİ

       Açıklamada, Pascal Nouma‘nın Fransa‘ya gitmesiyle ilgili spekülasyonlara da değinilerek, konuya açıklık getirildi. Nouma‘nın, Teknik Direktör Nevio Scala ve futbol takımı sorumlusu yönetici Yıldırım Demirören‘in bilgisi ve izni ile gittiği, Çarşamba günü İstanbul‘a dönerek çalışmalarına takımla birlikte başlayacağı bildirildi.

       

BEŞİKTAŞ, TAHKİM KURULU‘NA BAŞVURACAK

       Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, Beşiktaş‘ın Fransız futbolcusu Pascal Nouma‘ya 3 maç ceza verdi. Nouma, takımının Gençlerbirliği ile oynadığı Türkiye Kupası yarı final maçında, topsuz bir pozisyonda Thomas‘a kafa vurmuş ve kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı. Takımının, Çaykur Rizespor maçında oynamayan Nouma, Adanaspor ve Fenerbahçe karşılaşmalarında da forma giyemeyecek.

       Çaykur Rizespor karşısında aldığı tarihi yenilginin üzüntüsünü henüz üzerinden atamayan Beşiktaş, bu kez de Pascal Nouma‘ya verilen 3 maçlık ceza ile sarsıldı. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘nun Fransız futbolcuya verdiği 3 maçlık ceza sonucunda, 2 hafta sonraki Fenerbahçe derbi karşılaşmasında Nouma‘nın forma giyemeyecek olması siyah-beyazlı takımın yönetimini hemen harekete geçirdi. Asbaşkan ve Futbol Şubesi Sorumlusu Yıldırım Demirören, Nouma‘ya verilen ceza için hemen Tahkim Kurulu‘na başvuracaklarını ve bu cezanın indirimini isteyeceklerini söyledi. Nouma‘nın Beşiktaş için çok önemli bir futbolcu olduğunu vurgulayan Demirören, “Biz gereken tüm hukuki yollarımızı deneyeceğiz. İşlemleri tamamlayabilirsek hemen bugün Tahkim Kurulu‘na gideceğiz“ dedi.

       

“HİÇ KİMSE BEŞİKTAŞ‘I VE SPORCULARINI KARALAYAMAZ“

       1965 Beşiktaşlılar Derneği, Çaykur Rizespor yenilgisi sonrası, siyah-beyazlı camiayı küçük düşürücü tavır ve davranışlar sergilendiğini ve bu duruma karşı olduklarını açıkladı. Dernekten yapılan açıklamada, Türk sporuna katkıda bulunmuş kişilerin de bu tür küçük düşürücü davranış ve yayınlarda yer aldığı belirtilerek, “Hiç kimse Beşiktaş‘ı ve sporcularını karalayamaz. Futbol takımının başarısızlığı ile Nouma‘nın futbol sahasındaki takımı eksik bırakan davranışların muhatabı kulübün yöneticileridir ve onların da bu konulara çözüm bulacaklarına inanıyoruz“ denildi. Başarının birliktelikten geçtiği vurgulanan açıklamada, 1965 Beşiktaşlılar Derneği‘nin bu kötü günlerde her türlü yardımı yapmaya hazır olduğu kaydedildi.

Ntv

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Beşiktaş‘ın şampiyonluğunun engellenmeye çalışıldığını öne sürdü....