Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bilişimde örnek işbirliği

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 247
39
Bilişimde örnek işbirliği

Sektörün iki rakip firması IBM ve Koç Sistem, Bilişim 2000’in açılış oturumunu birlikte düzenleyecek...


Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak Ey Türkiyem başlıklı oturumda, yeni çağı yakalama sürecinde bulunan Türkiye’nin geçmişten bugüne katettiği kilometre taşlarının hatırlatılması ve yeni vizyonlar ışığında gelecekte nasıl bir Türkiye yaratılabileceğine ilişkin mesajlar sunulması amaçlanıyor.

        Program hakkında bilgi veren KoçSistem Genel Müdürü Bülent Gönç, bilişim sektörünün gelecekte yeni ekonominin kurulmasında çok önemli bir itici güç ve araç oluşturacağını, bu aracı kullanmadan global ekonomide var olmanın mümkün olmadığını söyledi. Birbiriyle rakip firmaların böylesi bir işbirliğine gitmesini memnuniyetle karşıladığını belirten Gönç, ortaklaşa rekabet konusuna dikkat çekti. Gönç, “Yeni koşullarda, ortaklaşa rekabet olağan hale gelmek zorunda. Bu ortak girişimin, Türkiye’nin dünyada yaşanan gelişmelere ayak uydurması yolunda örnek teşkil etmesini arzu ediyoruz” dedi.

       IBM Türk Genel Müdürü Hüseyin Kızıltay ise, Ey-Türkiyem projesinin, bilişim teknolojileriyle yeniden şekillenen dünyada Türkiye’nin de hak ettiği yeri alabilmesinde katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Kızıltay, bu işbirliği ile ilgili tüm kesimler için bir vizyon oluşturulmasına yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Ntv

Sektörün iki rakip firması IBM ve Koç Sistem, Bilişim 2000’in açılış oturumunu birlikte düzenleyecek...