Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Billy Elliot

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 251
30
Billy Elliot

30 Mart—  “Billy Elliot”, küçük bir çocuk olan Billy’nin, dansa duyduğu olağanüstü aşkın öyküsünü işliyor. Madenci bir ai...Live Vote is temporarily unavailable.

       Dans etmenin sırrı

       3 dalda Oscar adayı olan (Oscar alan) “Billy Elliot”ın başrollerinde Julie Walters, Gary Lewis, Jemie Bell ve Jamie Draven yer alıyor.

       “Billy Elliot”, küçük bir çocuk olan Billy’nin, dansa duyduğu olağanüstü aşkın öyküsünü ekrana getiriyor. Billy Elliot’ın, yaşadığı kültürel sınırlamalar, kriz halindeki ailesi ve asi bale öğretmeninden oluşan dünyasında çıktığı kendini keşif yolculuğunu anlatıyor.

       

       

MADENCİ ÇOCUĞUNUN ZOR HAYATI

       On bir yaşındaki Billy’nin başına gelen bir rastlantı bir anda hayatını değiştirir. Köydeki boks kulübünde yaptığı ayak oyunlarından gurur duyan Billy, bir gün kazara Bayan Wilkinson’ın bale kursunun çalışmalarına tanık olur. Balerinlerin arasında dolaşan Billy, onların hareketlerine kendini kaptırır. Genç balerinlerden biri olan Debbie, yaptığı hareketleri Billy’nin de tekrarlamasını ister. İddiadan çekinmeyen Billy, gurubun arkasına takılır ve öğretmenin dikkatini çeker.

       Bu sırada Billy’nin babası ile ağabeyi grevdedirler ve günün çoğunu protesto gösterilerinde geçirmektedirler. İşleri ve paraları olmayan baba ve oğul, evlerine zor ekmek götürmektedirler. Oysa Billy boks için aldığı parayı başka bir iş için harcamaktadır...

       Billy Elliot, Sinema dünyasının saygın ödüllerinden BAFTA’da En İyi İngiliz Filmi, En İyi Oyuncu (Jamie Bell) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Julie Walters) ödüllerini aldı.

              

       FİLMİN KÜNYESİ

       

       Yönetmen: Stephen Daldry

       Oyuncular: Julie Walters, Jamie Bell, Jamie Driven, Gary Lewis, Jean Heywood, Stuart Wells

       Yapımcılar: Greg Brenman, Jonathan Finn

       Senaryo: Lee Hall

       Görüntü Yönetmeni: Brian Tufano

       Müzik: Stephen Warbeck

       

       

       

Ntv

30 Mart—  “Billy Elliot”, küçük bir çocuk olan Billy’nin, dansa duyduğu olağanüstü aşkın öyküsünü işliyor. Madenci bir ai...