Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bin Ladin son saldırıları üslenmiyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 342
18
Bin Ladin son saldırıları üslenmiyor

Suudi asıllı terörist Usame bin Ladin Amerikan gemisi USS Cole’a yapılan saldırıyla bağlantısı olmadığını açıkladı....


Kuveyt’te yayınlanan al-Rai al-Aam gazetesine telefonla bir açıklama yapann bin Ladin, “Ben ve yandaşlarımın, Kuveyt’te ya da başka bir Arap ülkesindeki askeri, sivil ve petrol kuruluşlarına düzenlenen saldırılarla ilgisi yoktur” dedi. Bin Ladin Körfez’deki Amerikan üslerine ya da birliklerine yönelik saldırı planları iddilarını da reddetti.

        Kuveyt daha önce kendi ülkesinde ve komşu ülkelerde ABD hedeflerine saldırı planları olan en az 6 kişiyi yakaladığını duyurmuş, ancak yetkililer yakalananlar ile bin Ladin arasındaki bağlantı konusunda yorum yapmamışlardı.

       Bin Ladin, 1998 yılında Kenya ve Tanzanya’daki ABD büyükelçiliklerine düzenlenen saldırılardan ötürü ABD tarafından en çok aranan terörist durumunda.

       Al-Rai al-Aam gazetesine konuşan bin Ladin tutuklanan USS Cole saldırısı nedeniyle tutuklanan kişilerle bir ilgisi olmadığını açıkladı. Ladin şöyle konuştu: “Sizi temin ederim ki, tutuklanan kişilerle hiç bir bağlantımız yok. Afganistan’da bu tür gruplar ve örgütlerden çok soyada var. Ama Arap olan herkesi sadece Arap olduğu için Usame bin Ladin’e bağlayamazsınız. ”

        Kuveyt İçişleri Bakanı Şeyh Muhammed Halit el-Sabah Pazar günü yapılan haftalık toplantıda Kuveytli yetkililerin Körfez’deki Arap ülkelerinde bazı hedeflere yönelik sabotaj planlarını son anda durdurduğunu açıkladı. ABD de tehditler yüzünden Ekim ayında Arap ülkelerindeki güvenlik önlemlerini de artırmıştı. Kuveyt’te 5 bin ABD askeri, 8 bin sivil, 4 bin Britanyalı ve 600 Britanya askeri bulunuyor.

Ntv

Suudi asıllı terörist Usame bin Ladin Amerikan gemisi USS Cole’a yapılan saldırıyla bağlantısı olmadığını açıkladı....