Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bir Şövalye Masalı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 67
13
Bir Şövalye Masalı

17 Mayıs—  Yönetmenliğini Brian Helgeland’ın yaptığı filmde Patriot’la (Vatansever) tanıdığımız Heath Ledger başrolde. Ortaçağ&...


Amerika’nın Ortaçağ’a, şövalyelere, derebeylere, cesaret gösterilerine aşinalığı tarih kitaplarından öteye gitmez. Bu nedenle Ortaçağ filmleri daha çok Avrupalılar tarafından ve Avrupa için çekilirdi. Ancak zaman zaman kuralların bozulduğunu görebiliyoruz. Senaryosu ve yönetmenliği Brian Helgeland’a ait olan “A Knight’s Tale”, ABD’de iyi eleştiriler aldığı gibi gösterime girdiği anda en iyi hasılat yapan filmler sıralamasında ikinci sıraya yerleşti.

       Orta tabakadan bir genç olan William Thatcher (Heath Ledger), kötü talihini yenip sınıf atlamak ve bir yandan da güzel Jocelyn’nin (Shannyn Sossamon) kalbini kazanmak için dünyayı alt üst etmeye kararlıdır. Bunun için mızrak gibi keskin aletlerle dövüşülen ve galip gelenin büyük ün kazandığı turnuvalara katılmaya karar verir. Böylece bir efsane haline gelecektir. Kendisine bu zorlu yolda arkadaşları yumuşak kalpli Roland (Mark Addy), Wat (Alan Tudyk) ve Kate (Laura Fraser) eşlik eder. Bir handa tanınmamış bir yazar da (Paul Bettany) bu gruba katılarak imkansız bir zaferi gerçekleştirmek üzere maceralara atılırlar.

       Yabancı sinema sitelerinin çoğundan 10 üzerinden 7 alan filmin gösterimdeki ikinci haftasında nasıl bir hasılat elde edeceği merakla bekleniyor.

Shannyn Sossamon ve Heath Ledger filmde

       

       

       

Ntv

17 Mayıs—  Yönetmenliğini Brian Helgeland’ın yaptığı filmde Patriot’la (Vatansever) tanıdığımız Heath Ledger başrolde. Ortaçağ&...