Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bob Dylan, artık Oscarlı bir efsane

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 639
110
Bob Dylan, artık Oscarlı bir efsane

27 Mart —  Bob Dylan, 1973’te yazdığı “Knockin’ on Heaven’s Door”dan sonra ilk kez bir sinema filmine şarkı y...


Törene uydu aracılığıyla Avustralya’nın Sydney kentinden katılan Bob Dylan, ilk önce Oscar’a aday olan şarkısı “Things Have Changed”i seslendirdi. Ardından Jennifer Lopez’in açtığı zarftan adının çıktığını öğrenen Dylan, “Tanrım! Bu muhteşem” diyerek teşekkür konuşmasına geçti:
“Curtis Hanson’a (filmin yönetmeni) beni bu şarkıyı yazmaya teşvik ettiği için teşekkür etmeliyim... Bu şarkının kesinlikle doğru olduğunu söylediği ve beni ikna ettiği için çok mutluyum.”

— BOB DYLAN       

       “Curtis Hanson’a (filmin yönetmeni) beni bu şarkıyı yazmaya teşvik ettiği için teşekkür etmeliyim. Ve Paramount’a, Sherry Lansing’e ve Jonathan Dolgen’a da... Ama özellikle hiç vazgeçmeyen Curtis’e. Bu şarkının kesinlikle doğru olduğunu söylediği ve beni ikna ettiği için çok mutluyum. Plak şirketim Columbia Records’a, beni her zaman destekledikleri için, Tommy Mottola, Donny Iner, Larry Jenkins, Will Botwin, John Igracias ve herkese... Aileme ve beni izleyen arkadaşlarıma da merhaba demek istiyorum. Ayrıca bana bu ödülü verecek kadar cömert olan Akademi’ye de teşekkür ederim. Tanrı hepinizi barışla kutsasın ve korusun. Teşekkürüler!”

       

       Rock efsanesi Bob Dylan, 1998 yılında aralarında en iyi albümün de olduğu üç Grammy Ödülü almıştı. Müzisyene bu yıl Oscar’ı kazandıran “Things Have Changed” adlı parça, “Wonder Boys” filminin soundtrack’inde yer alan şarkılardan yalnızca biri. Bob Dylan’ın ikinci parçası “Not Dark Yet”in yanında Neil Young’dan “Old Man”, John Lennon’dan “Watching the Wheels” ve Van Morrison’dan “The Philosopher’s Stone” da albümde yer alıyor.

       Bob Dylan, kendisiyle aynı kategoride yarışan Sting’i (My Funny Friend and Me / The Emperor’s New Groove), Björk’ü (I’ve Seen It All / Karanlıkta Dans - Dancer In the Dark), CoCo Lee’yi (A Love Before Time / Kaplan ve Ejderha - Crouching Tiger, Hidden Dragon) ve Randy Newman’ı (A Fool In Love / Zor Baba - Meet The Parents) geride bıraktı.

       

Ntv

27 Mart —  Bob Dylan, 1973’te yazdığı “Knockin’ on Heaven’s Door”dan sonra ilk kez bir sinema filmine şarkı y...