Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Boyner Holding de sanal alemde

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 662
152
Boyner Holding de sanal alemde

Boyner Holding iş geliştirme yönetmeni Erdener, ‘Kasım ayı sonunda başlangıçta 100 bin dolarlık bir yatırımla sanal dünyada e-ticaret yapacağız&...


Boyner Holding İş Geliştirme Yönetmeni Burak Erdener, Kasım ayı sonunda başlangıçta 100 bin dolarlık bir yatırımla internet üzerinden e-ticaret yapacaklarını söyledi.

       Erdener , elektronik ticaretin Türkiye’de çok hızlı geliştiğini söyledi. Gerekli altyapı çalışmaları tamamlanmadan şirketlerin bu sektöre girmesini doğru bulmadığını belirten Burak Erdener, şöyle dedi:

       “Sadece sanal ortamda olmuş olmak için bu işe girenler var. Zaten e-ticaret şirketlerinin batmasındaki temel sebep de, belli bir kontrol olmadan, dengesiz bir şekilde yapılanarak, arka mutfak kısmını da oturtmadan bu işe girmek. Türkiye’de herkes başı ‘e’ ile başlayan konuya girmek ve sonuna da ‘nokta com’ getirerek birşeyler yapmaya çalışıyor.”

       

E-TİCARET İÇİN DOĞRU ZAMAN

       Boyner Holding’in e-ticarete başlamakta geç kaldığı yolundaki görüşlere katılmadığını ifade eden Erdener, şöyle devam etti:

       “Bizim Boyner Holding olarak geç kaldığımız söyleniyor. Aslında biz geç kalmadık. Tam zamanında giriyoruz. Biz internet ortamına 5 ay önce girdik, ama hiçbir reklam kampanyası yapmadık. Sadece müşterilerin hangi sitelere girdiğini, bizim sitemize hangi sıklıklarda girdiğini analiz etmek istedik. Bizim sitemiz imaj sitesinden çok kişileri bilgilendirmeye yönelik bir site. E-ticaret yapacağımız sitemizi de, edindiğimiz tecrübelerimize göre şekillendiriyoruz.”

       Uluslararası danışmanlardan aldıkları fikirlerle sitenin şekilsel boyutunun tasarımını yaptıklarını kaydeden Erdener, siteyi kurarken tüm ayrıntılara dikkat ettiklerini söyledi. Burak Erdener, görüşlerini şöyle dile getirdi:

       “Türk insanı biraz tutucu ve işin şekline süsüne önem veriyor. Albenisi olmayan standart bir site yaptırırsanız müşteri bunu beğenmeyebilir. AB ve Amerika’da da ilk başlarda internet sitelerinde bu tür şeylere dikkat ediyorlardı. Ancak şimdi insanlar işin fonksiyonuna önem veriyor. Biz sitemizin fonksiyonlarını optimum seviyeye çıkartmaya çalışıyoruz. Türkiye’de bu ortamda bir mağaza olmadığı için Türk insanının e-ticaret alışkanlıklarını da bilmiyoruz. İnsanların beklentileri çerçevesinde site kendini 2-3 ayda bir yenileyecek.”

       

‘BÜYÜK DÜŞÜN, KÜÇÜK BAŞLA’

       Boyner Holding’de bu işe önemli bir ekiple başladıklarını söyleyen Erdener, “Bizim çok büyük bir ekibimiz var. Her zaman kendimize ‘büyük düşün küçük başla’ ilkesini hedef edindik” dedi.

       E-ticaretin 2001 yılının ortalarında Türkiye’de patlayacağını vurgulayan Burak Erdener, şöyle devam etti: “Firmalar sanal ortamda ticareti ve birbirinden öğreniyor. Ancak bunu bir pasta olarak kabul edersek bu pastanın yüzde 10-20’si şu an kullanılıyor. Daha kullanılmayan büyük bir dilim var. Biz perakende sektöründeki başarımızı ve yüksek payımızı da elektronik ortama yansıtacağız. Uzun vadede Boyner Holding’in pastadaki payı çok yüksek olacaktır. Internet çok büyük bir güç, iyi bir silah. Amaç müşteriye sanal ortamda ya da fiziksel ortamda en iyi hizmeti verebilmek.”

       Sektöre yabancı markaların da geldiğine işaret eden Erdener, rekabetin asıl şimdi başladığını vurguladı. Erdener ayrıca, bu sitede Advantage kartın kullanılacağını belirtti.

Ntv

Boyner Holding iş geliştirme yönetmeni Erdener, ‘Kasım ayı sonunda başlangıçta 100 bin dolarlık bir yatırımla sanal dünyada e-ticaret yapacağız&...