Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bursasporda Berger gitti

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 227
19
Bursasporda Berger gitti

Bursaspor, İstanbulspor yenilgisi sonrası teknik direktör Jörg Berger ile yollarını ayırdı....


Yönetim kurulu üyesi Celal Sönmez, toplantıdan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Berger ile Bursaspor’un yollarının dün akşam ayrıldığını, ancak bugün ayrıntıları konuşmak için biraraya geldiklerini söyledi. Sönmez, Berger’in tüm önerilerini yanıtsız bıraktığını ve, “Hukuk danışmanımla görüşmeden yanıt veremem” dediğini belirterek, “Berger ile çalışmak istemiyoruz, ancak sözleşmenin feshi için kendisinin de olurunu almamız gerek” dedi.

       “Berger ile Bursaspor’un arasında doku ve kan uyuzmazlığı var” diyen Sönmez, Berger ile calışmayı sürdürmelerinin söz konusu olmadığını kaydetti. Sönmez, “Bundan böyle Berger ile birlikteliği ne takım, ne kent, ne yönetim, ne camia, ne basın, ne de futbolcular kabul edebilir” diye konuştu. Sönmez, Berger’in ayrılmasıyla Bursaspor’un başına yerli bir teknik direktör getirmeyi düşündüklerini ve derhal birkaç isimle temasa geçtiklerini anlattı.

       Sönmez, şunları söyledi:

       “Gençlerbirliği maçına kadar teknik direktör sorunumuzu çözmemiz gerekiyor. Ancak önce Berger’in sözleşmesini fesht etmek zorundayız. Yarın akşam yapacağımız haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında, hem yeni teknik direktör hem de Berger’in durumunu görüşeceğiz.”

       

YÖNETİM, GÖREVİNİN BAŞINDA

       Bu arada Sönmez, yönetim kurulu olarak istifa etmeyi düşünmediklerini, ancak bu işi kendilerinden daha iyi yapabilecek bir ekibin çıkması durumunda, görevi seve seve bırakabileceklerini söyledi. Sönmez, şöyle konuştu:

       “Bursaspor, bizim babamızın malı değil. Biz de hizmet etmek için geldik. Bu işi tüm iyiniyetimizle yapmaya çalışıyoruz. Yönetim kurulu olarak da hatalı olduğumuza inanmıyorum. İstifa etmeyi düşünmüyoruz. Yönetim kurulunun istifası söz konusu değil. Ancak, biz seçimle geldik. Aday çıkarsa yeniden seçim yapar, kaybedersek de görevi devrederiz.”

Ntv

Bursaspor, İstanbulspor yenilgisi sonrası teknik direktör Jörg Berger ile yollarını ayırdı....