Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Bushun ikinci şans teklifine Talibandan ret

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 520
8
Bushun ikinci şans teklifine Talibandan ret

Taliban yönetimi, ABD Başkanı George Bush’un Usame Bin Ladin’in teslim edilmesi halinde hava saldırılarını durdurmaya yönelik son önerisin...
       Pakistan merkezli Afgan İslami Basın Ajansı’na Kahdahar kentinden konuşan Taliban lideri Molla Muhammed Ömer, “ABD istihbaratı, (sivillerin öldüğü bombardımanlarla) kendi hataları saklama yolunda” şeklinde konuştu. Molla Ömer, Usame Bin Ladin’i de kastederek, ABD’nin son diplomatik girişimi olan “Bin Ladin’i teslim edin; bombardımanı keselim” şeklindeki son şans koşulunu da bir kere daha kesin dille reddettti ve “Kimseyi verecek değiliz” dedi.

       “Tek günahımız ülkemizde İslam düzenini uygulamak. Mazlumlara özgürlük sağladık. ABD elinde güçlü kanıtlar olmadan Afganistan’a saldırdı. İslam ülkelerini silmek için bunu yaptı. (Bombardıman altındaki) Sade Müslüman yurttaşlar hedef alınıyor” dedi.

       

İSLAM ÜLKELERİNDEN YARDIM İSTEDİ

       “Siz dünya Müslümları, ABD’nin Afganistan’da yaptığı zulmü kendi gözlerinizle görüyorsuzunuz. İmanınız, inancınız sessiz kalmanızı ya da ABD’yi desteklemeye izin veriyor mu?” diyen Molla Ömer, yardım için bir kez daha tüm İslam ülkelerine seslendi. Molla Ömer, “ABD, (11 Eylül sabahı New York ve Pentagon’a indirilen intihar yolcu uçaklarının darbesi) saldırıyı önleyemeyen istihbaratının hatasını örtmek için Afganistan’ı bombalıyor. ABD, yenilgiye uğratılacaktır...” şeklinde konuştu.

       Taliban Enformasyon Bakanı Molla Kudretullah Cemal, Reuters’a yaptığı açıklamada “ABD’nin niyetinin Müslümanlara ve Afganlara karşı savaş olduğunu bir kez daha söylemek istiyoruz” dedi. Bush, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, Bin Ladin’in teslimi halinde hava bombardımanını durduracağını söylemiş, bunu “ikinci şans” olarak nitelemişti.

       Molla Kudretullah Cemal, “Mesele Usame değil ve halk bunu, onların işledikleri suçları görünce anladı. Durumla ilgili tutumumuz eskisi gibi, Bin Ladin’i teslim etmemek” diye konuştu.

       “Cihadın devam edeceğini” belirten Molla Cemal, “Cihada, ülkemizin ve İslamın savunması için son nefesimize kadar devam edeceğiz” dedi.

       

Ntv

Taliban yönetimi, ABD Başkanı George Bush’un Usame Bin Ladin’in teslim edilmesi halinde hava saldırılarını durdurmaya yönelik son önerisin...