Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Cansun: Cezalar caydırıcı olsun

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 562
18
Cansun: Cezalar caydırıcı olsun

Birinci Lig Kulüpler Birliği toplantısında konuşan Gençlerbirliği kulübü başkanı Cavcav: “Ümit Özat ve Ümit Karan’a Glatasaray talip....


Mehmet Cansun, Birinci Lig Kulüpler Birliği toplantısından sonra medya mensuplarının sorularını yanıtlarken, kulüplere verilen cezaların artırılması konusunda Futbol Federasyonu’na destek olunması gerektiğini belirterek, “Kulüplere verilen cezaları, UEFA düzeyinde artıralım ki caydırıcı olsun. Bugünkü yönetmelikte üst sınır 2.5 milyar lira. Bunun değiştirilmesi için federasyona destek çıkmalıyız” dedi.

       Cansun, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile aralarındaki samimiyeti soran gazetecilere, “Aziz beyle düşmanlığımız yok. Kavgamız da olmadı. Biz yenseydik ben kızdıracaktım, onlar yendi onlar kızdırıyor. Biz Aziz beyle dostuz” yanıtını verdi.

       Bu hafta yapacakları Gaziantepspor maçına da değinen Cansun, şunları söyledi: “Gaziantepspor bugünlere bileğinin hakkıyla geldi. Pazar günü Gaziantep’te çok güzel bir maç oynayacağız. Ben Gaziantep’e defalarca gittim. Yendik, yenildik, ama en ufak bir taşkınlık olmadı. Gaziantep seyircisi centilmen ve beyefendi bir seyirci. Gaziantep’e gönül rahatlığıyla gideceğiz.”

       

GENÇLERBİRLİĞİ’NİN ÜMİT’LERİ

       Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, futbolcularına bir çok kulüpten öneri geldiğini söyledi. Cavcav, bu yıl UEFA Kupası’na katılacakları için kadrolarını bozmak istemediklerini, hatta 2 iyi yabancıyla kadrolarını takviye etmeyi düşündüklerini kaydederek, “Ümiz Karan’a Galatasaray’dan, Ümit Özat’a ise hem Galatasaray, hem Trabzonspor’dan ciddi teklifler var. Ancak, burada futbolcunun ne düşündüğü çok önemli. Amacımız, kadromuzu muhafaza etmek. Ama koşulların neyi gerektirdiğini zaman gösterecek” dedi.

       Cavcav, bu sezon ligden düşmeleri kesinleşen 3 kulübün, düşmenin kaldırılması konusunda Kulüpler Birliği’ne talepleri olduğunu, bunu değerlendirmeye aldıklarını ve Süper Lig’in 21 takımla oynanması konusunda Futbol Federasyonu’na tavsiyede bulunduklarını da bildirdi.

       Bu arada toplantı sonrasında İlhan Cavcav ile Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Cansun’un, boş bir odada bir süre başbaşa görüşmeleri dikkat çekti.

       

CAFER’İN TALİBİ ÇOK

       Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın da takımlarının formasını giyen, son haftaların başarılı futbolcusu Cafer’e, başta Beşiktaş olmak üzere birçok kulüpten öneri geldiğini bildirdi. Aydın, “Cafer’in ne düşündüğü önemli. Eğer bu futbolcumuz gitmek ister, koşullar da istediğimiz gibi olursa, transferine izin veririz” dedi.

       Aydın, transferi bulunan tüm futbolcularıyla sözleşme yenilediklerini, amaçlarının gelecek yıl kadrolarını bozmadan ligi sürdürmek olduğunu kaydetti.

Ntv

Birinci Lig Kulüpler Birliği toplantısında konuşan Gençlerbirliği kulübü başkanı Cavcav: “Ümit Özat ve Ümit Karan’a Glatasaray talip....