Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Çapan da CHPden koptu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 833
159
Çapan da CHPden koptu

Önemli isimlerin CHP’den ayrılması sürüyor. Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, CHP lideri Baykal’ın izlediği politikaların kendi kişi...


Bu şartlar içinde siyasal alternatif yaratması beklenen CHP’nin ise, Deniz Baykal tarafından “görevden alındığını ve dağılmaya bırakıldığını” öne süren Çapan, Türk halkının bu bataklıktan çıkmasının yolunun sol çizgiden geçtiğini bildirdi.

       

BAYKAL’IN POLİTİKALARI

       Çapan, 12 yıldır CHP mensubu olarak Esenyurt Belde Belediyesi Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

       “Kısa süre öncesine kadar böylesi bir sol politikanın kendisini ifade edebileceği tek partinin CHP olduğunu düşünüyordum. Ancak Sayın Deniz Baykal’ın, yeni kılavuzları eşliğinde izlediği yeni politikaların Türkiye’nin bu ihtiyacını karşılamaya değil, iflas eden bugünkü düzenin egemenlerinin isteklerini karşılamayı ve kendi kişisel iktidar arzularını tatmin etmeyi amaçladığını büyük üzüntüyle gördüm.”

       

ANADOLU SOLU DEĞİL, ANADOLU’DA SOL

       İzlenen yeni politikaların, “partiyi yoksul halk için bir alternatif olmaktan çıkarmayı” hedeflediğini de ileri süren Çapan, şunları kaydetti:

       “Ancak Sayın Baykal bilmelidir ki, Türkiye halkı köklerini bu toprakların derinliklerine yaymış, güçlü ve üretken bir halktır. Türkiye halkının umudu, küçük iktidar hırslarıyla yok edilemeyecek denli zengin kaynaklardan beslenmektedir. Türkiye halkının geleceği barışta, demokraside, eşitlikte ve özgürlüktedir. Türkiye halkının geleceği soldadır.

       İşte bu inanç içinde Sayın Baykal’ı, kılavuzlarıyla birlikte kendi siyasal kaderiyle baş başa bırakıyor, bugüne dek halkımıza en iyi hizmeti vermek için saflarında yer aldığımız CHP’den istifa ediyorum.”

       Gürbüz Çapan, “bundan sonra nasıl bir siyasi yol izleyeceği” yolundaki soru üzerine de, “Anadolu solu değil, Anadolu’da solculuk yapılması ve Türkiye’nin kendi partisini kurması gerekir” dedi.

       Bu arada, Esenyurt Belediye Meclisi’nin CHP’li 14 üyesi de partiden istifa ettiklerine ilişkin açıklama yaptı.

Ntv

Önemli isimlerin CHP’den ayrılması sürüyor. Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, CHP lideri Baykal’ın izlediği politikaların kendi kişi...