Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Cemel Polat yeniden aday

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 359
54
Cemel Polat yeniden aday

Polat, “Transferi kapamadık, kaliteli bir oyuncu daha alacağız” dedi....


Erzurumspor başkanlığı için hiç kimsenin ortaya çıkmadığına dikkat çeken Polat, şunları söyledi: “İki ay önce aday olmayacağımızı açıklamamıza rağmen, kimse ortaya çıkmadı. Biz bekledik ki, adaylar ortaya çıksın, gelip kulübün mali durumunu hakkında bizden bilgi alsınlar. Ama maalesef beklentimiz boşa çıktı. Ben de şimdi, gemiyi terk eden fare olmamak için tekrar adayım.” Erzurumspor 1. Lig’de kalıcı olduğunu anlatan Polat, kimseye verecek hesaplarının olmadığını da söyleyerek, “Biz aday olmayacağımızı açıkladık ve bu dönemde bir boşluk oldu. Artık böyle bir şey olmayacak” dedi.

       Erzurumspor başkanlığını 5 yıldır yaptığını hatırlatan Polat, “İyi günlerde kulübe sahip çıkıyorlar ama kötü günlerde kulübün sahibi biz oluyoruz. Kahvehanelerde dedikodu yapıyorlar. Mertçe ortaya çıksınlar. Benim tek düşüncem Erzurumspor. Bu kulüp 1. ligin ev sahibi kulübüdür. Kimse endişelenmesin küme düşmeyeceğiz. Erzurumspor, üzerinden de kimseye reklam yaptırmam.” şeklinde konuştu.

       Erzurumspor’un transferi kapatmadığını, teknik direktör Stanislav Karsi’nin isteği doğrultusunda bir oyuncunun daha transfer edileceğini belirten Polat, transfer için 2-3 oyuncunun takip edildiğini, bu oyuncuların orta saha ve defans oyuncuları olduğunu kaydetti. Polat, göz boyamak için transfer yapmayacaklarını da söyledi.

       

MALİ SIKINTILAR

       Erzurumspor’un yaşadığı mali krizden en kısa zamanda kurtulacağını anlatan Polat, yaşanan mali sıkıntının naklen yayın haklarının zamanında alınamamasından kaynaklandığını söyledi. Şimdiye kadar 2,5 milyon dolar alınması gerektiğini, fakat bu paranın sadece 1 milyon 600 bin dolarının alındığına dikkat çeken Polat, “Alacağımız parayı zamanında alamadık. Yaşanan sıkıntının temelinde bu var. Erzurumspor’da geçen yıl da mali kriz yaşandı ama biz ligde kaldık” dedi.

       Antalyaspor maçında teknik direktör Karasi’nin, oyuncuların paralarını alamadıkları için motive olamadıklarını açıklamalarına tepki gösterek Polat, “Para almadığı için oynamayacak bir futbolcu ihanet etmiş olur ve cezasını çeker. Böyle bir oyuncumuzun olmadığına inanıyoruz” dedi. Polat, Erzurumspor’un toplam borcunun 1 milyon 750 bin dolar olduğunu belirtti.

       

TARAFTARA SİTEM

       Antalyaspor maçında bazı taraftarların yönetiminin istifa etmesi yönündeki eleştirilerini eleştiren Polat, “Bu kulübün gerçek sahibi taraftar ve şehirdir. Taraftarımız, ligin 34 hafta olduğunu unutmamalı. Antalyaspor maçının 75. dakikasından sonra bazı taraftarlar oyuncularımızı ters etkileyecek şekilde tezahürat yaptılar. Penaltı kaçırmış bir takımının oyuncuları üzerinde bu olumsuz tezahüratlar sıkıntı yarattı. Moral verecekleri yerde, oyuncuları iyice çöküntüye uğrattılar. Taraftarımızda, taraftar bilincinin gelişmesi gerekli.” dedi.

       Erzurumspor aleyhine tezahürat edenlerin büyük bir kısmının stada ücretsiz girenler olduğunu sözlerine ekleyen Polat, “Maalesef olumsuz tezahüratı yapanlar, amatör spor kulüplerinin oyuncuları. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat ederek, takımı olumsuz yönde etkileyen bu kişilerin ücretsiz girmelerini önlemeye çalışacağım” şeklinde konuştu.

Ntv

Polat, “Transferi kapamadık, kaliteli bir oyuncu daha alacağız” dedi....