Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Çiller: İktidar bilmeden idare ediyor

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 526
2
Çiller: İktidar bilmeden idare ediyor

DYP lideri, IMF’ye verilen niyet mektubunu imzalayan koalisyon ortaklarını bunun gereklerini yerine getirmediklerini öne sürdü ve liderleri ...


Türkiye ile IMF arasında yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Çiller, ekonomik programı, “tasfiye memurlarının, Türkiye’ye gelerek, verilen kredileri toplama programı” diye nitelendirdi. Çiller, bundan kimsenin gocunmaması gerektiğini, doğal olduğunu ifade ederek, dış dünyanın, verdiği borcu almaya çalışacağını söyledi.

       “Niyet mektubu madem onurunuza aykırıydı, niye imzaladınız? İmzaladınız, niye gereğini yapmıyorsunuz?” diye soran Çiller, Başbakan Bülent Ecevit ve iki yardımcısının, “hiçbir şey bilmeden, inisiyatif ortaya koymadan, meseleleri dahi anlamadan bir ülkenin idare edilebilirliğini ispat ettiklerini” öne sürdü.

       IMF’yi suçlamanın, iktidarın işi olmadığını kaydeden Çiller, programa imza atanın, hükümet olduğunu belirtti. Çiller, “Ne iki programı anlamışlar, ne sonuçlarını görmüşler, ne de bilgi sahibidirler” dedi.

       Çiller, IMF’nin, 1.5 milyar dolar için Türkiye’yi uluslararası platformda bu kadar çok zafiyet içinde göstermesi, bu noktaya sürüklemesinin yanlış olduğunu vurguladı. Çiller, Türkiye’nin büyük ekonomisi olduğunu, 1.5 milyar dolara da ihtiyacının bulunmadığını belirtti.

       

ÇİLLER’E ESNAF TEPKİSİ

       Çiller, daha sonra sorunlarını dinlemek için Hüseyingazi semtindeki pazarı gezdi. Bazı vatandaşlar Çiller’den kendilerini kurtarmasını isterken, bazıları DYP liderini yerdi.

       “Hiç görünmüyorsunuz. Ancak işiniz düştüğü zaaman geliyorsunuz” diyen bir pazar esnafı, Çiller’in başbakan olduğu dönemde yaşanan 1994 krizinde 36 bin markının gittiğini, bir digeri ise “işiniz olduğunda bize geliyorsunuz” diyerek DYP liderini eleştirdi.

       

Ntv

DYP lideri, IMF’ye verilen niyet mektubunu imzalayan koalisyon ortaklarını bunun gereklerini yerine getirmediklerini öne sürdü ve liderleri ...