Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Clintonun üzüntüsü Ortadoğu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 697
47
Clintonun üzüntüsü Ortadoğu

ABD Başkanı, İsrail-Filistin arasında barışı sağlayamamaktan büyük üzüntü duyduğunu açıkladı....


Clinton son günlerde Israi Başbakanı Ehud Barak ve Filistin lideri Yaser Arafat’la görüşerek son haftalarda meydaha gelen şiddeti önlemenin yollarını konuştu. ABD Başkanı önümüzdeki günlerde Ortadoğu’da daha fazla konunun belirginlik kazanacağını belirtti ve “Bence bunu yapmanın bir yolu ve ve bu hafta neler yapabiliriz ona bakacağım. Söyleyeceğim tek şey bu” dedi.

       Arafat’la ilk barış anlaşmasını imzalayan eski İsrail Başbakanı İzak Rabin’in ölen eşi Leah’ın cenazesine Başkan Clinton’un eşi Hillary Rodham Clinton katılıyor. Hillary ile birlikte İsrail’de bulunan Dennis Ross’un da bu arada Ortadoğu’da devam eden olaylarla ilgili bazı toplantılar yapabileceği bildirildi.

       Görevi devretmesine iki ay kalan Clinton, AP muhabiriyle Brunei’ye giderken uçakta görüştü. Clinton en büyük tatmini ise ABD’nin 8 yıl öncesinden daha iyi olması dolayısıyla aldığını söyledi. Clinton’un açıklamasına göre, ABD’deki iyileşme sadece ekonomik değil; ABD’de daha fazla eşitlik, daha az suç, daha az sağlık sigortası olmayan insan ve iyileştirilmiş okullar var.

       Clinton en büyük üzüntüsünü ise şöyle anlattı: “Belki bunu henüz söyleyemem ama bütüm kalbimle Osla barış sürecini tamamlamak istiyordum. Eğer İsrail ve Filistinliler anlaşırsa İsrail devleti daha güvende olacak ve bu kişisel olarak benim için ve Amerikan halkı için çok önemli.”

Ntv

ABD Başkanı, İsrail-Filistin arasında barışı sağlayamamaktan büyük üzüntü duyduğunu açıkladı....