Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Cottarelli temaslarına başladı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 440
15
Cottarelli temaslarına başladı

Türkiye Masası Şefi Cottarelli, 6. gözden geçirme ziyareti çerçevesindeki temaslarına Hazine’den başladı...


Cottarelli, ilk olarak Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp’i makamında ziyaret ederken, daha sonra resmi görüşmelere geçildi.

       Görüşmelere Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ajay Chhibber’ın yanı sıra Hazine, Maliye ve Merkez bankası uzmanları katılıyor.

       Cottarelli başkanlığındaki heyet, bugün Hazine’de, DPT, Merkez Bankası ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkilileriyle biraraya geldi. Bugünkü görüşmelerde, borç yönetimi ve izleme, istihdam, büyüme, ücretler ve ekonomik aktivite konuları ele alındığı öğrenildi. Görüşmelerde ayrıca, Türk Telekom, THY, Tüpraş, POAŞ, Şeker ve Tekel kurumlarının özelleştirilmesine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulundukları belirtiliyor.

       

HAZINE ÜS OLARAK KULLANıLACAK

       Bu arada, Cottarelli başkanlığındaki IMF heyeti, daha önce ilgili kurumlara dağılarak gerçekleştirdiği temaslarını, bundan böyle Hazine Müsteşarlığı’nda yürütecek. Heyet, gerek güvenlik, koordinasyon ve gerekse daha hızlı çalışma ortamının sağlanması amacıyla, tüm toplantılarını Hazine’de yapacak.

       Bu arada IMF heyetindeki uzmanlar, çalışmalarına hafta sonu başlarken, Cottarelli’nin dahil olduğu toplantılar ise bugün başladı.

Ntv

Türkiye Masası Şefi Cottarelli, 6. gözden geçirme ziyareti çerçevesindeki temaslarına Hazine’den başladı...