Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Dargelirlilerin eskiye rabeti arttı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 448
88
Dargelirlilerin eskiye rabeti arttı

Ayakkabı fiyatlarındaki artış, dar gelirli kesimi ucuz olduğu için kullanılmış ayakkabıya yöneltiyor....


Gaziantep’te 40 yıldır eski ayakkabı satışı yapan Abdurrahman Uysal, daha önce, kendisine ait mağazada lüks ayakkabı satışı yaptığını, işlerinin iyi gitmemesi üzerine küçük bir işyeri açıp eski ayakkabı satışına başladığını söyledi.

       Aynı işi 40 yıldır yaptığını belirten Uysal, “Havaların soğuması ile birlikte satışlarım arttı. Müşteri bulmakta zorlanmıyorum. Fiyatlar düşük olduğu için dargelirliler büyük ilgi gösteriyor. Günlük satışım 15 çiftten aşağıya düşmüyor. Kazancım da kendime yetiyor. Hiç kimseye muhtaç olmadan geçimimi sağlayabiliyorum” dedi.

       Eski ayakkabıları değişik bölgelerden topladığını ve tamir edip, bakımdan geçirdikten sonra satışa hazır hale getirdiğini kaydeden

       Uysal, şöyle devam etti: “Özellikle, ekonomik durumu iyi olan kişilerden toplanan ayakkabıları alıp vitrinime koyuyorum. Ayrıca, tamir olması mümkün olan ayakkabıları da itina ile tamir edip kullanıma hazır hale getiriyorum.

       Ayakkabılar arasında kaliteli olanlar da var. 2-3 ay kullanılıp, (bıkıldığı) için bir kenara atılan ayakkabılar da var ki, eski

       olduğuna şahit gerekir. Bu tür ayakkabıları dargelirlilere düşük fiyattan satarak milli ekonomiye de bir anlamda katkıda bulunuyoruz.”

       

       

Ntv

Ayakkabı fiyatlarındaki artış, dar gelirli kesimi ucuz olduğu için kullanılmış ayakkabıya yöneltiyor....