Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Dell OpenManage tanıtıldı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 489
10
Dell OpenManage  tanıtıldı

Bilişim devi Dell, kurumların bilişim teknolojileri altyapısında yaşadığı sorunları en aza indirerek sistemden daha hızlı ve efektif yararlanılmasını ...


Dell, şirketlerin kurumsal kimliğini ve İnternet altyapılarını güçlendirerek bilgisayarların kolay yönetimini sağlayan yeni yazılımını tanıttı. Yeni yazılım Dell OpenManage ile son derece kısa zamanda kurulabilen sistemler aynı zamanda sürekli gözlem altında tutuluyor. OpenManage ile herhangi bir aksaklık anında sistemlere anında uzaktan müdahale etmek de mümkün.

       Dell’in OpenManage olarak bilinen sistem yönetim araçları, PowerEdge ve PowerApp sunucular ile PowerVault depolama sistemlerinin kurulum ve konfigürasyonunu kolaylaştırmalarıyla dikkat çekiyor. Sistemin izlenmesini artıran araçlar, uzaktan yönetimi mümkün kılarak organizasyonların kendilerini sürekli kontrol altında tutmalarına yardımcı oluyor.

       OpenManage sistem yönetimi hakkında açıklama yapan Dell Türkiye-Yunanistan Ülke Müdürü Erwan Prévost, sistem yönetim portföylerini genişletmek üzere önemli yatırımlarda bulunduklarını belirtti ve “Dell’in yeni ürünleri, müşterilerimizin sürekli gelişen bilişim altyapılarını çok daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardım edecek” dedi.

       Dell’in sistem yönetim grubu, bilişim altyapısını kontrol altına alıyor

       Dünyanın en büyük ikinci bilgisayar şirketi Dell, sistem yönetim grubu OpenManage Server Assistant ve OpenManage IT Assistant’ı güncelleyerek, sistemi sınıfının en gelişmişleri arasına soktu. Dell sunucularının kurulumunda etkili olan Server Assistant, işletim sistemini kurma ve sürücüyü düzenleme görevlerinin arasına, kurulum aşamasında RAID kartının ve depolama düzeninin konfigürasyonunu da ekliyor. Dell Server Assistant’ın bu üstün özelliği, IT yöneticisinin RAID desteği ile sunucuyu öncesinin iki katı hızında, yani 20 dakikada kurmasına olanak tanıyor. Server Assistant’ın usta tasarımları ile sunucu, sektörün en kolay kullanılan ve en hızlı kurulan cihazı haline geliyor.

       Dell IT Asistant, Dell sunucularının iç ısı derecesi gibi o anki durumunu gözlemleyerek ve bir problem karşısında ekran mesajlarıyla uyarıda bulunarak, kullanıcının sunucuyu kontrol altında tutmasına yardımcı oluyor. Dell IT Asistant 6.0 modeli, tekli kullanıcı arabiriminde Remote Assistant Card’a erişimi sağladığı gibi, yeni RAID kartını ve altsistem depolama yönetimini de entegre ediyor. Güncellenmiş uygulama, uygun yönetim işlemlerini otomatik olarak devreye sokarak, IT yöneticisinin problemlerle çok daha kolay başa çıkmasını sağlıyor. Sunucu ile depolama yönetiminin aynı çatı altında birleşmesi, Dell OpenManage IT Assistant’ı tamamıyla çalışan yönetim çözümlerinden biri haline getiriyor.

       

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

       Dell, çok kısa bir süre içerisinde mevcut yönetim araçlarını aynı web tabanlı kasa içerisinde birleştirerek sistem yönetimini daha da kolaylaştırmayı planlıyor. Depolama alan ağının (SAN-Storage Area Network) yönetimi ile bireysel sistem görüntülemesi ve yönetimini etkin kılacak olan kasa, şu özellikleri ön plana çıkaracak: Tüm Intel tabanlı donanım bileşenlerinin, depolama sistemleri de dahil olmak üzere, heterojen ağ üzerinde marka bağımsız yönetimi. HP Open View, CA Unicenter TNG, Tivoli Enterprise Console, Tivoli Netview, BMC Patrol ve Microsoft SMS gibi lider sistemler ve uygulama yönetim omurgalarıyla bütünleşme. Şube gibi uzak yerlerde, sunucuların ve depolama sistemlerinin kolay yönetimi. Sunucunun ve depolamanın en yeni bios ile sistem yazılımını çalıştırmasını sağlamak ve sistem içerisindeki anlaşmazlıkları önlemek için geliştirilmiş kontrol modelleri. Donanım-yazılım bilgisini otomatik olarak toplamak ve IT yöneticisi ile Dell arasında İnternet tabanlı işbirliği kurmak için, müşterinin tercih ettiği kurulum ile Dell teknik servisi arasında devamlı ve doğrudan birleşme. Tüm Microsoft Cluster Server serisinin kurulum, konfigürasyon ve yönetiminin tek bir yönetim kasasından yapılabilmesini sağlayacak güçlü kasa yönetim kapasitesi. Sunucular ile depolama sistemlerinin hızlı kurulumu ve yönetimi için artı özellikler.

Ntv

Bilişim devi Dell, kurumların bilişim teknolojileri altyapısında yaşadığı sorunları en aza indirerek sistemden daha hızlı ve efektif yararlanılmasını ...