Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Demirel: Sorunun kaynağı güven

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 295
64
Demirel: Sorunun kaynağı güven

7 Temmuz —  DYP Lideri Çiller’le bir araya gelen Süleyman Demirel, IMF’nin toplantıyı ertelemesinin hata olduğunu belirterek, &...


Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Tansu Çiller, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret etti. Çiller’in “Siyasi tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz” dediği Demirel, güncel konular hakkında görüşlerini açıkladı. IMF’nin Türkiye politikalarını eleştiren Demirel şöyle konuştu:

       

IMF’Yİ ELEŞTİRDİ

       “IMF’nin Türkiye içinde bir güvensizliğe neden olmaması lazımdı. Yanlıştır. Yapılacak şey en kısa zamanda bunun tamiridir. Ben beklerdim ki IMF geçen hafta yaptığı bu şeyi hemen beyan etsin, ki pazartesi günü ve ya salı günü tamir edecektir. 1,5 milyar dolarla Türkiye bir yere varmaz. Türkiye’nin zaten 18 milyar dolar rezervi var.”

       Halkın siyasete güveninin gittikçe azaldığına işaret eden Demirel, Meclis içindeki yeni oluşum çabalarını da değerlendirdi. Demirel şunları söyledi:

       

YENİ OLUŞUMLARA DESTEK

       “Partisiz kalan milletvekilerinin yeni arayışlar içinde olması, bunlara yeni bir takım katılımların bulunması gayet doğal şeylerdir. Ve Türkiye’de siyasetin oturmasına doğru giden bir adımdır bu. Şimdi siyaset Türkiye’de istikrar bulacaktır.”

       

ERKEN SEÇİM İSTEDİ

       Demirel, siyasete duyulan güvensizliğin rejime yönelmemesi için ise erken seçim isteğini tekrarlayarak, “Bir ülke bunalmış ve çaresiz kalmışsa halktan kaçamaz. Halkından kaçamaz. Halkına gidecektir. Çareyi yine halkında arayacaktır. Halktan kaçmanın çaresizliğe doğru koşmak olduğunu ifade etmek lazım” diye konuştu.

       

ÇİLLER: DAHA KÖTÜ OLMAZ

       DYP Genel Başkanı tansu Çiller ise, seçim olursa ekonominin daha kötüye gideceği düşüncesinin hakim kılınmaya çalışıldığını belirterek “Her gün daha kötüye gidileceği beklenirken seçimden niye korkulsun” dedi. Çiller, ülkenin bu şekilde devam etmesinin mümkün olmadığını savunarak, “Oysa sorulacak sual açıktır, dün bugünden daha iyiydi, evvelsi gün dünden daha iyiydi. Yarın daha iyi olacağını düşünen var mı? Yarın iyi olacağını neye göre düşüneceksiniz? Her gün daha kötüye gidileceği beklenirken seçimden niye korkulsun” dedi.

       

Ntv

7 Temmuz —  DYP Lideri Çiller’le bir araya gelen Süleyman Demirel, IMF’nin toplantıyı ertelemesinin hata olduğunu belirterek, &...