Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Derviş: Dış destek hızla gelmeli

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 505
14
Derviş: Dış destek hızla gelmeli

Bakan Kemal Derviş Türkiye’nin dış desteğe ihtiyaç duyduğunu ve hükümet olarak bütün çevrelere bu dış desteğin hızla gelmesi gerektiği mesajını ...
“İNŞALLAH İYİ HABER...”

        Dış kaynak arayışı çerçevesinde bugün IMF Başkanı Horst Köhler, Dünya Bankası Başkanı James Wolfenshon Amerikan Hazine Bakanı Paul O’Neill ile biraraya gelecek olan Devlet Bakanı Kemal Derviş, çok yoğun temaslar yapacağını belirtirken, “Yarın inşallah iyi haberlerim olur. Sorunun çözümü Türkiye içinde ise de şu anda dış desteğe ihtiyaç var. Bizim hükümet olarak mesajımız bu desteğin hızla gelmesi yönündedir. Tabii bu destek güçlü, cesur, kapsamlı bir program çerçevesinde olacak” dedi. Derviş, O’Neill ile 2 saat sürecek bir toplantı yapacağını ve rakamlar üzerinde çalışacaklarını kaydetti.

        TBMM’nin de 16 yasal değişikliği gerçekleştirmek üzere hızlı bir çalışma temposu içinde olduğuna işaret eden Derviş, Başbakan Bülent Ecevit’e gelişmelerle ilgili her gün bilgi verdiğini ve Başbakan Ecevit’ten hem kendisine hem de ekonomiyle ilgilenen diğer yetkililere destek aldığını söyledi.

        Devlet Bakanı Derviş, Berlin’deki temasları sırasında da program çerçevesinde bazı makro ekonomik büyüklükler konusunu anlattığını söyledi. Bir gazetecinin, “Bu sefer siyasi destekle mi geldiniz” sorusu üzerine de Derviş, “Geçen sefer nasıl geldik ki... Siyasi destek bulamadığım an karşınızda olmam. Hükümet olarak birlikte çalıştığımız sürece destek var” dedi.

        Derviş, bir gazetecinin, “Dış destek sağlamak konusunda umutlu musunuz” sorusuna karşılık da “çok umutluyum” yanıtını verdi. Derviş, bugün IMF, Dünya Bankası ve ABD Hazine Bakanlığı’ndaki temaslarının dışında Türk-Amerikan Konseyi’nin 20. Yıllık Konferansı çerçevesinde Türk ekonomisinde gelinen son durumu değerlendireceği bir konuşma da yapacak.

       

       

Ntv

Bakan Kemal Derviş Türkiye’nin dış desteğe ihtiyaç duyduğunu ve hükümet olarak bütün çevrelere bu dış desteğin hızla gelmesi gerektiği mesajını ...