Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Deutsche Telekom VoiceStreamin peşinde

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 824
83
Deutsche Telekom VoiceStreamin peşinde

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom, Amerikan mobil telefon şirketi VoiceStream’i satın almak için teklifte bulu...


VoiceStream’i satın alma teklifi, Deutsche Telekom’un Sprint ile devam eden görüşmeleriyle aynı zamana denk geldi. France Telecom’un da VoiceStream’ın alt şirketi olan Orange ile ilgilendiği biliniyor. Ayrıca Amerikan telekom grubu SBC’in de VoiceStream ile ilgilendiği biliniyor.

       Yine de Alman telekomünikasyon şirketi, görüşmeler konusunda rakiplerinden bir adım ileride ve VoiceStream’in bütün hisselerini satın almak ya da üzerinde kontrolü sağlamak için araştırmalarını sürdürüyor.

       Pazartesi günkü kapanışta,VoiceStream’in hisseleri 124,93 dolara çıktı. Pazartesi akşamı, Deutsche Telekom yetkilileri, konuyla ilgili bir açıklamada bulunmayacaklarını belirtti. Zira VoiceStream’in son durumuna karşılık, Deutsche Telekom’un kontrolü ele geçirmek için 30 milyar dolardan fazlasını gözden çıkarması gerekiyor. Uzmanlar, VoiceStream’in son hareketini Sprint ile olan rekabetinde öne geçmek için yaptığını ifade ediyor.

       Uzmanlar ayrıca, Deutsche Telekom’un bu son hareketinin Sprint ile devam eden görüşmeleri etkileyebileceğini belirtti. VoiceStream, son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde GSM teknolojisindeki ileri firmalardan biri haline geldi.

       Bu gelişmesinde şirket satın almalarının büyük etkisi oldu.Wall Street uzmanlarına göre, VoiceStream’in halen 1 milyon olan abone sayısı, 2000 yılı sonunda 3.7 milyona ulaşacak. Firma, ABD’deki yabancı hissedarların en fazla olduğu şirketlerden biri. VoiceStream’in hisselerinin yüzde 56’lık bölümü yabancı firmaların elinde. Bu firmaların başında Hong Kong’lu Hutchison Whampoa ve Finlandiya’lı Sonera geliyor.

       

Ntv

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom, Amerikan mobil telefon şirketi VoiceStream’i satın almak için teklifte bulu...