Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Diyarbakırspor: Okkana armağan

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 752
184
Diyarbakırspor: Okkana armağan

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, Altay galibiyeti sonrası Süper Lig‘e çıkmak için büyük bir avantaj yakaladıklarını söyledi....


Önlerinde zorlu bir 90 dakika kaldığını vurgulayan Kurtar, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bence Yükselme Grubu‘nun en güçlü ekiplerinden biri. Bizim için çok zor bir maç olacak. Elimizden geleni yapıp, sahadan 3 puanla ayrılmak ve Diyarbakırspor‘un 16 yıllık hasretine son vermek istiyoruz“ dedi.

       

“ŞAMPİYONLUK OKKAN‘A ARMAĞAN“

       Kurtar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ni yenip, Süper Lig‘e çıkmaları durumunda, bu şampiyonluğu şehit Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan‘a armağan edeceklerini söyledi. Okkan‘ın yaptığı hizmetler ve Diyarbakırspor için yaptığı çalışmalarla, kent halkı ve kendileri için çok büyük bir yeri olduğunu belirten Kurtar, “Eğer şampiyon olursak, hemen ertesi gün Gaffar Okkan‘ın Hendek‘teki mezarı başına gidip, şampiyonluğumuzu O‘na armağan edeceğiz. Bu O‘nun en büyük isteğiydi“ diye konuştu. Takımda Saffet‘in dışında sakat futbolcu bulunmadığını da kaydeden Kurtar, futbolcuların hırslı ve istekli bir biçimde hafta sonundaki maça hazırlandıklarını da kaydetti.

       

HASAN: “16 YILLIK ÖZLEM BİTMELİ“

       Diyarbakırspor‘un golcü futbolcusu Hasan da bugüne dek birçok takımda forma giydiğini, ancak hiçbir kentte Diyarbakır‘daki kadar futbola olan sevgiyi göremediğini söyledi. Diyarbakır halkının 16 yıldır Birinci Lig özlemi çektiğini kaydeden Hasan, “Biz de bu 16 yıllık özleme son vermek istiyoruz“ dedi. Hasan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin gücünü bildiklerini de ifade ederek, “Rakibimiz çok genç ve koşan bir ekip. Çok dikkatli olmak zorundayız. İnanıyorum ki İstanbul‘daki Diyarbakırspor taraftarının da desteğiyle sahadan galip ayrılacağız“ diye konuştu.

       

ŞENOL: “ALTAY MAÇI ABARTILDI“

       Diyarbakırspor‘un savunma oyuncusu Şenol ise geçen hafta yaptıkları Altay maçının çok abartıldığını ve aldıkları galibiyete gölge düşürülmeye çalışıldığını bildirdi. İstanbul‘daki birçok maçta da olaylar çıktığını, ancak kimsenin bu denli konuları gündeme getirmediğinden yakınan Şenol, “Biz Altay maçında çok iyi oynadık. 10‘dan fazla gol pozisyonumuz var, onlar yalnızca 2 pozisyona girebildi. Şimdi sahada yapamadıkları için, saha dışında üzerimize geliyorlar“ diye konuştu. Diyarbakır ve Güneydoğu‘nun şampiyonluğa ihtiyacı olduğunu ifade eden Şenol, bunu kazanmak için de ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

       

OTOBÜS FİRMALARINDAN DESTEK: BİLETLERE YÜZDE 50 İNDİRİM

       Diyarbakırspor‘un Süper Lig‘e çıkma düğümünü çözecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı için Diyarbakır‘daki otobüs firmaları yüzde 50 indirim yaptı. Ligde, geçen hafta kendi sahasında yaptığı Altay maçınkazanarak ikinci sıraya oturan Diyarbakırspor‘un Süper Lig‘e çıkma umudu artarken, kentte yaşanan heyecan da sürüyor. Diyarbakırspor‘un Süper Lig‘e çıkıp çıkmayacağını belirleyecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı için şehirlerarası otobüs firmaları, fiyatlarda indirim yapma kararı aldı.

       Firmalar, pazar günü İstanbul‘da yapılacak olan maç için İstanbul‘a gidiş-geliş 50 milyon lira olan fiyatı 25 milyon liraya indirdi. Otobüslerin cumartesi günü saat 12.00‘de Diyarbakır‘dan hareket edecekleri bildirilirken, çevre il ve ilçelerden de çok sayıda vatandaşların Diyarbakırspor‘a destek amacıyla İstanbul‘a gidecekleri öğrenildi.

Ntv

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, Altay galibiyeti sonrası Süper Lig‘e çıkmak için büyük bir avantaj yakaladıklarını söyledi....