Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Dr.T ve Kadınları

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 704
142
Dr.T ve Kadınları

16 Şubat—  Richard Gere, 25 yıllık oyunculuk kariyerinde belki de ilk kez bu kadar aktrisle birlikte kamera karşısına geçiyor. “Dr. T...Live Vote is temporarily unavailable.

       Çalışmalarını gerektirmeyecek kadar zengin olan bir grup Dallaslı kadının en sık uğradıkları yer Dr. Sullivan Travis’in (Richard Gere) kliniğidir. Burada dedikodu yapan, birbirleriyle tartışan hatta kavga eden kadınlar, yakışıklı doktorlarına bir kurtarıcı ve arkadaş gözüyle bakmaktadırlar. Ama işler Dr. T için gittikçe karışmaya başlar.

       Dr. T’nin sinirleri oldukça zayıflayan karısının (Farrah Fawcett) bir hastaneye yatması gerekmektedir. Büyük kızı Dee Dee (Kate Hudson) bir lezbiyen olduğu gerçeğine ve duygusal açıdan Marilyn’e (Liv Tyler) bağlı olmasına rağmen evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Küçük kızı Connie (Tara Reid) sürekli komplo teorileri üreten stres yüklü bir insandır. Sekreteri Carolyn (Shelley Long) kendisine karşılıksız bir aşk beslemektedir. Kız kardeşi Peggy (Laura Dern) ise her şeye burnunu sokmaktadır. Tüm bu kadınlar arasında yalnızca Bree (Helen Hunt) adlı yeni hastası, Dr. T’ye huzur ve kurtuluş vaad eder.

       

BİR ROBERT ALTMAN FİLMİ

       Farrah Fawcett

       “Dr. T & the Women”, son derece güçlü bir kadroya sahip: Richard Gere’e eşlik eden kadın oyuncular Helen Hunt, Shelley Long, Farrah Fawcett, Kate Hudson, Liv Taylor ve Laura Dern... Gere dışındaki isimler son dönemde kendilerini biraz geri plana çekmiş olsalar da, ne kadar yetenekli oyuncular olduklarını bu filmle bir kez daha ispat ediyorlar.

       Usta oyuncuları, toplumsal hicivleri ve üstüste binen diyaloglarıyla film, tam bir Altman filmi... “M*A*S*H”, “Nashville”, “The Player” ve “Short Cuts” adlı filmleriyle bugüne kadar dört defa En İyi Yönetmen Oscarı’na aday gösterilen Altman’la ilk kez çalışan Richard Gere, onun için çok olumlu yorumlar yapıyor. Altman’ın çok güvenilir bir yönetmen olduğunu söyleyen Gere, “Ne istediğini çok iyi bilmesine rağmen, hiçbir şey bilmiyormuş gibi yapıyor ve bu yüzden herkes rol yapmaya başlıyor” şeklinde konuşuyor.

       Robert Altman, filmin senaryosu için Anne Rapp’den yardım almış. Altman, çoğu şehirde filmdekine benzer bir kadın grubu olduğunu düşünüyor: Çalışmayan ve kocaları izin vermediği için hiçbir şey yapmayan. Ancak usta yönetmen filmin erkek egemenliğine tam bir eleştiri olmadığını da söylüyor.

       Farrah Fawcett, bu filmde oynamak için pek çok fedakarlıkta bulunmuş. Aynı anda iki filmde birden rol alan Fawcett, bazı sabahlar sarışın olup aynı günün akşamında kumral olmak zorunda bile kalmış.

              

       FİLMİN KÜNYESİ

       

       Yönetmen: Robert Altman

       Oyuncular: Richard Gere, Helen Hunt, Farrah Fawcett, Laura Dern, Shelley Long, Tara Reid, Kate Hudson, Liv Tyler

       Yapımcı: Robert Altman, James McLindon

       Senaryo: Anne Rapp

       Görüntü Yönetmeni: Jan Kiesser

       Müzik: Lyle Lovett

       

Ntv

16 Şubat—  Richard Gere, 25 yıllık oyunculuk kariyerinde belki de ilk kez bu kadar aktrisle birlikte kamera karşısına geçiyor. “Dr. T...