Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

DSP kongresinin tarihi belirlendi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 433
103
DSP kongresinin tarihi belirlendi

DSP’nin 5. Olağan Büyük Kongresi, 29 Nisan Pazar günü yapılacak....


DSP PM’nin kararı uyarınca, büyük kongre, 29 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.

       

GAZETE İLANI

       DSP’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nin 29 Nisan Pazar günü yapılacağı gazete ilanı ile de duyuruldu. DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit imzasıyla yayınlanan duyuruda, “DSP’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nin ASKİ Spor Salonu’nda 29 Nisan 2001 Pazar günü saat 10.00’da, çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci defa aynı gün aynı yerde saat 11.00’de toplanacağı” bildirildi.

       

KONGRE GÜNDEMİ

       Kongre, yoklama, açılış ve saygı duruşu ile başlayacak. Büyük Kongre Başkanlık Kurulu’nun (1 başkan, 2 başkan yardımcısı ve 6 yazman üye seçimi) oluşturulmasının ardından Tüzük, Politika Kararları ve Gelir-Gider Kesin Hesap komisyonları oluşturulacak.

       Komisyonların oluşturulmasından sonra Genel Başkan Bülent Ecevit kürsüye gelerek açış konuşmasını yapacak.

       Çalışma raporu ile gelir-gider kesin hesap komisyonu raporlarının okunması, görüşülmesi, oylanması ve Parti Meclisi’nin aklanmasının ardından Tüzük Komisyonu raporu ve değiştirilmesi uygun görülen tüzük maddeleri tasarıları okunacak, görüşülecek ve oylanacak. Politika Kararları Komisyonu raporlarının okunması, görüşülmesi ve karara bağlanmasından sonra seçimlere geçilecek.

       

“ECEVİT İLE GİRİP ECEVİT İLE ÇIKACAĞIZ”

        Bu arada, DSP Genel Sekreter Yardımcısı İzmir Milletvekili Hayri Diri, yaptığı açıklamada, kongrede bin 200 delegenin oy kullanacağını bildirdi.

       Kongreye ancak davetiye ile girilebileceğini ifade eden Diri, “kongreye Genel Başkan Bülent Ecevit başkanlığında girip, onun başkanlığında çıkacağız” dedi.

       Kongrenin yapılacağı ASKİ Spor Salonu, 30 bin kişilik. DSP’nin 4. Olağan Büyük Kongresi, 7 Aralık 1997 tarihinde yapılmıştı.

       

Ntv

DSP’nin 5. Olağan Büyük Kongresi, 29 Nisan Pazar günü yapılacak....