Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

DYPli Erek: İktidarın alternatifi var

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 595
6
DYPli Erek: İktidarın alternatifi var

DYP Genel Sekreteri Erek, demokrasi ile yönetilen ve TBMM’si bulunan bir ülkede alternatifsizlikten söz etmenin mümkün olmadığını belirterek, &#...


DYP Genel Sekreteri Erek, ülkedeki siyasi iktidarın sürmesi durumunda halkın gelecek yılları daha ağır şartlarda geçireceğini ve yaşanan krizin atlatıldığını söyleyenlerin kendilerini ve halkı aldattığını öne sürerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

       “Türkiye’nin sorunu idaresizlik ve yönetim basiretsizliğidir. Bizim bu hükümete 4 yıldır yönelttiğimiz eleştiriler şimdi kendilerini bugüne kadar kayıtsız şartsız destekleyenler tarafından da söylenmeye başlamıştır. 2001 yılı, bu hükümetle bugünleri ve dünleri aratacak ve büyük sıkıntılar yaşanacaktır. Ağır fatura yine halka ödetilecektir.

       

“ALTERTANİF HER ZAMAN VARDIR”

       Bu hükümete alternatifsiz diyenlere sesleniyorum, bu ülkede demokrasi varsa, TBMM varsa ve onun 550 milletvekili varsa, o ülkede alternatif her zaman vardır. Bunu söyleyenlerin defterinde demokrasi ve halka güven yok demektir. Şu anda bu hükümetle ilgili iki alternatif vardır.

       Birincisi hükümetin iflasını kabul edip bu işi bırakması ve TBMM’den yeni bir hükümet çıkarılmasıdır. Halkımız hiç merak etmesin bu meclisten bir hükümet çıkar. İkincisi ve son çare olan da halka gidilmesidir.”

       2001 yılı için ortaya koyduğu kötü tablo hakkında her şeye rağmen yanılmak istediğini ifade eden Erek, sözlerini vatandaşların Ramazan Bayramı ve yeni yıllarını kutlayarak tamamladı.

CEZAEVLERİNDEKİ DURUM

        Bir gazetecinin, cezaevleri konusunda siyasilerin birbirlerini suçladığını hatırlatarak, gelinen noktada DYP hükümetlerinin payı olup olmadığını sorması üzerine de Erek şunları söyledi: “Cezaevlerine hükümran olmayan bir yönetim, iktidar icraatını yapamıyor demektir. Gelinen noktada, (10 yıldan beri yapılamayanları biz yaptık) diyorlarsa büyük bir aldanma içerisindeler demektir. Meseleyi (biz yaptık, onlar yapmadı) kanalına sürüklememek gerekir. Bunun ülkeye hiçbir yararı olmaz. Bunu yaparlarsa o zaman sorarlar adama (4 yıldır iktidardasın sen ne yaptın) diye.”

       Türkiye’de cezaevlerinde her zaman problemler yaşandığını ancak sorunun hiçbir zaman bugünkü konumuna gelmediğini belirten Erek, kendi iktidarları döneminde cezaevleri konusunda yapmak istedikleri iyileştirmelere, bugünün iktidar ortaklarının Anayasa Mahkemesine başvurarak karşı çıktıklarını söyledi. Erek, “sevaplar gibi herkes hatalarını da kabul etmelidir” diye konuştu.

       

Ntv

DYP Genel Sekreteri Erek, demokrasi ile yönetilen ve TBMM’si bulunan bir ülkede alternatifsizlikten söz etmenin mümkün olmadığını belirterek, &#...