Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Ecevit: Telekomu değerlendireceğiz

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 52
2
Ecevit: Telekomu değerlendireceğiz

NTV’nin canlı yayınına katılan Başbakan Bülent Ecevit, Türk Telekom’un yönetiminde şu an için bir değişikliğin düşünülmediğini, ancak konu...


Başbakan Bülent Ecevit, IMF’nin Türkiye’ye karşı haksız davrandığını söyledi. IMF’nin Telekom konusunun gündeme getirmesini ve kredi dilimlerini aksatmasının son derece haksız olduğunu söyledi.

       Ecevit ile yapılan röportajın tam metni

       Hükümetin IMF ile ilişkilerinde son derece dikkatli davrandığını ve beklentileri yerine getirdiğini söyleyen Ecevit, “IMF ile ilişki kurma gereğini biz duyduk, fakat IMF yönetimi son aşamada bize karşı büyük bir haksızlık yaptı” dedi.

       Başbakan Ecevit; TBMM’nin, IMF’nin istediği, Türkiye’nin de gereksinim duyduğu tüm yasal düzenlemeleri gece gündüz çalışarak çıkardığını bildirdi. Başbakan, IMF’ye verdiği sözleri bu kadar hassasiyetle yerine getiren başka devletin olmadığının altını çizdi.

       

“KAMUOYU HAYALKIRIKLIĞINA UĞRAR”

       Kamuoyunun da hükümetin IMF ile sağlıklı bir ilişki kurma çabasında olduğunu bildiğinin vurgulayan Ecevit, “IMF kredileri keserse Türk halkı hayalkırıklığına uğrar” dedi.

       

TELEKOM’DA UZLAŞMA SAĞLANDI

       Telekom yönetimi konusunda ise hükümet içinde uzlaşmanın sağlandığını bildiren Ecevit, “Ulaştırma ve Ekonomiden Sorumlu Bakan arkadaşlarımız, tartışmalarının ardından tam bir uzlaşmaya vardılar. Sayın Derviş de ABD’den bunu doğruladı. Telekom kurulunun tamamen uygun olduğunu bildirdi. Esasen bu iç meselemizdir. IMF’yi ilgilendirdiği kanısında değilim. IMF çoğunlukla dikta yönetimiyle yönetilen ülkelerle ilişki kurar ve istediğini kabul ettirebilir. Biz demokratik bir devletiz. Bu tartışmaları IMF kabul etmeli hatta takdir etmeli” diye konuştu.

       

“ERKEN SEÇİM YIKAR”

       Başbakan, Türkiye’de erken seçim havası varmış gibi gösterildiğini de kaydetti ve uzun yılların sorunlarını ele aldıklarını, Türkiye’nin devlet, ekonomik ve toplumsal yapısında bir devrim yapıldığını söyledi. Başbakan, “Şimdi seçim yapılırsa her şey alt üst olur. Seçim durumunda şu anki ekonomik program uçar gider. Seçim olsun diyenler alternatif hükümet sunamıyorlar” dedi.

       

SAĞLIĞIM YERİNDE

       Başbakan Bülent Ecevit, Murat Akgün’ün sağlığını sorması üzerine ise şu cevabı verdi:

       “Sıhhatim yerinde, Bilkent Üniversitesi Hastanesi’ne kulak muayenesi için gittim. Doktorların ısrarı üzerine check-up yapıldı ve son derece sağlıklı olduğum ortaya çıktı.”

       Ecevit, NTV’deki canlı yayından ayrılırken bir gazetecinin “Sağlık durumunuzdan kaynaklanan spekülasyonlar oluyor. Sizce bu spekülasyonları kimler çıkarıyor?” sorusu üzerine ise, “Onları sizler daha iyi bilirsiniz. Siz öğrenin, bana da bildirin” diye yanıtladı.

       

Ntv

NTV’nin canlı yayınına katılan Başbakan Bülent Ecevit, Türk Telekom’un yönetiminde şu an için bir değişikliğin düşünülmediğini, ancak konu...