Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Efes ve Ülkerin play-off mesaisi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 837
49
Efes ve Ülkerin play-off mesaisi

Efes Pilsen, İstanbul’daki maçtan 89-78, Ülkerspor ise 91-81 galip ayrılmıştı. Her iki takım da ikinci maçları kazanırlarsa çeyrek finale yüksel...
EFES PİLSEN, LİTVANYA’YA GİTTİ

       Basketbolda Avrupa Suprolig Play-Off 1. tur 2. maçında Perşembe günü deplasmanda Lietuvos Rytas takımıyla karşılaşacak olan Efes Pilsen, Litvanya’ya umutlu gitti.

       İstanbul’da salı günü yaptığı maçta rakibini 89-78 yenerek, seride 1-0 öne geçen Efes Pilsen, perşembe günkü maçı da kazanması durumunda çeyrek finale yükselecek. Perşembe günkü maçı Litvanya takımının kazanması durumun da ise iki takım arasındaki 3. maç, 5 Nisan’da İstanbul’da yapılacak. Vilnius kentinin 3 bin kişi kapasiteli Basketball Arena Lietuvos Rytas Salonu’nda TSİ 20.00’de başlayacak maçı İtalyan Fabio Facchini ile Yugoslav Milivoje Jovcic hakem ikilisi yönetecek.

       Lacivert-beyazlıların genel menajeri Engin Özerhun, takımına güvendiğini vurgulayarak, “Bu maçı da kazanarak, işi 3. maça bırakmamaya çalışacağız” dedi. Efes Pilsen, rakibini elemesi durumunda çeyrek finalde, Croatia Insurance Split (Hırvatistan)-Elan Bearnais Pau Orthez (Fransa) eşleşmesinden turu geçen takımla karşılaşacak.

       Öte yandan Efes Pilsen, yarın oynayacağı maçla birlikte, Avrupa kupalarında 242. maçına çıkacak. Lacivert-beyazlılar, bugüne dek yaptıkları maçlarda 151 galibiyet, 90 yenilgi aldı. Efes Pilsen, Litvanya takımlarıyla Avrupa kupalarında yaptığı 5 maçtan ise ikisini kazandı, üçünü kaybetti.

       

ÜLKERSPOR, RÖVANŞ İÇİN UMUTLU

       Basketbolda Avrupa Suprolig Play-Off 1. tur 2. maçında perşembe günü deplasmanda Scavolini Basket Pesaro takımıyla karşılaşacak olan Ülkerspor, İtalya’ya umutlu gitti. İstanbul’da salı günü yapılan maçta rakibini 91-81 yenerek, seride 1-0 öne geçen Ülkerspor, bu maçı da kazanması durumunda çeyrek finale yükselecek. Maçtan İtalyan takımının galip ayrılması durumunda ise turu geçecek takım 5 Nisan’da İstanbul’da yapılacak 3. maçta ortaya çıkacak. Pesaro kentinin 10.323 kişi kapasiteli BPA Palas Spor Salonu’nda TSİ 21.30’da başlayacak maçı Slovak Petr Sudek ile İspanyol Manuel Alzura hakem ikilisi yönetecek.

       

DAHA ÖNCE OYNANAN MAÇLAR

       Ülkerspor’un rakibi Scavolini, daha önce Efes Pilsen ile birlikte B Grubu’nda yeralmıştı. Kırmızı-beyazlı ekip İtalya’daki maçı 82-80 kazanmış, İstanbul’da ise Efes’e 96-92 yenilmişti.

       Rytas ise Ülker’in yeraldığı A Grubu’nda yedinci olmuştu. Ülker deplasmandaki maçı 97-79 kazanmış, İstanbul’da ise Litvanya ekibi 99-83 galip gelmişti.

Ntv

Efes Pilsen, İstanbul’daki maçtan 89-78, Ülkerspor ise 91-81 galip ayrılmıştı. Her iki takım da ikinci maçları kazanırlarsa çeyrek finale yüksel...