Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Ege, tatile kar ve yağmurla başladı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 597
103
Ege, tatile kar ve yağmurla başladı

Ege Bölgesi, 10 günlük tatile kar ve yağmurla başladı. İzmir’de kent merkezinde yağmur ve karla karışık yağmur yağarken, kar kalınlığı Denizli&#...


Ege Bölgesi’nin güney kesimlerinde yağışın etkili olduğunu belirten yetkililer, Denizli’de kar kalınlığının 7, Uşak’ta 20 santimetreye ulaştığını söylediler. Yetkililer, bölgedeki hava durumuyla ilgili şu bilgileri verdiler: “Muğla’da geceden beri metrekareye 39, Aydın’da 17, Manisa’da 6 kilogram yağış tespit edildi. Uşak’ta kent merkezinin yüksek yerlerinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, metrekareye 13 kilogram yağış düştü. Metrekareye 22 kilogram yağış düşen Denizli’de de bazı yerlerde kar kalınlığı 7 santimetreye yükseldi. Yağışlar zaman zaman karla karışık yağmur şeklinde de devam ediyor. Yarın da yağmur ve karla karışık yağmur yağışı devam edecek. Pazartesi yağışların ara vermesi, Salı günü devam etmesi bekleniyor.”

        Uşak’ta şiddetli rüzgar yüzünden kar yağışının zaman zaman tipi şekline dönüştüğü ve şehir içi ulaşımın olumsuz etkilendiği belirtildi.

       

ZİNCİRSİZ ARAÇLARA GEÇİŞ YOK

       Manisa’da da özellikle yüksek yerlerde yağan kar nedeniyle, İzmir-Manisa karayolunda trafik ekiplerinin denetimlerini sıklaştırdıkları ve zincirsiz araçların geçişine izin verilmediği kaydedildi. Manisa Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin, İzmir yönüne gidecek araçları, Manisa-Menemen ve Manisa-Turgutlu yollarına yönlendirdikleri ifade edildi.

        Manisa Valisi Muzaffer Ecemiş, yaptığı açıklamada, zincir takmayan araçlar nedeniyle Manisa-İzmir karayolunun Sabuncubeli mevkiinde zaman zaman aksamalar meydana geldiğini ifade ederek, “Zincir takmayan araçları ekiplerimiz uyarıyor” dedi. Manisa Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Spil Dağı’ndaki kar kalınlığının da 5 santimetreye ulaştığını bildirdiler.

       

       

Ntv

Ege Bölgesi, 10 günlük tatile kar ve yağmurla başladı. İzmir’de kent merkezinde yağmur ve karla karışık yağmur yağarken, kar kalınlığı Denizli&#...