Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Emlakbankın devri bir kandırmaca

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 40
10
Emlakbankın devri bir kandırmaca

...


Çivi sendika genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında, Atatürk tarafından kurulan 75 yıllık Emlak Bankası’nın “IMF isteği için kapatıldığını” iddia ederek, bu durumu 57. hükümetin ayıbı olarak gördüklerini söyledi.

       Şube tabelalarının gelecek hafta tümüyle indirileceğini belirten Çivi, şubelerin zamanla kapatılacağını ve banka çalışanlarının da düşük ücretlerle başka kurumlara gönderileceğini savundu.

       Hükümetin yılın 2. yarısı için maaşlara yüzde 5’lik zam yapmasını da eleştiren Çivi, “Oysa krizin yaşandığı 22 şubat gününden bugüne kadar benzin ve tüpgazın fiyatına 11 defa zam yapmak suretiyle yüzde 90’lık bir artış yapılmıştır. Kamu çalışanlarının ücretleri dolar karşısında yüzde 70 değer kaybetmiştir” diye konuştu.

        Çivi, hükümetin banka kreşlerine yaptığı yüzde 250 oranındaki zamın da kreşleri kapatma niyetini ortaya koyduğunu dile getirdi.

        Personele emeklilik baskısı yapıldığını kaydeden Çivi, 10 bin kişinin emekli olduğunu, emekliye ayrılmak istemeyen personelin de baskı ve sürgün tehdidiyle karşı karşıya getirildiğini anlattı.

       

Ntv

...