Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

En iyi 100 otelin 8i Türkiyede

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 56
8
En iyi 100 otelin 8i Türkiyede

TUI’nin geleneksel anketinde, Türk otellerinden 8’i müşteri memnuniyeti bakımından dünyadaki en iyi 100 otel arasına girmeyi başardı....


TUI’nin, gelenekselleşen “Holly”, (En İyi-100) anketinin sonuçları belirlendi. TUI’nin Dünya genelinde çalıştığı 12 bin otele gönderdiği turistlerin doldurduğu anket formundaki yanıtların değerlendirilmesi sonucu, Dünya’nın, “müşteri memnuniyeti bakımından” en iyi 100 oteli arasında, çoğunluğu Antalya yöresindeki 8 otel yer almayı başardı.

       Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Ahmet Barut ve ailesinin sahip olduğu, Barut Oteller Zinciri’ne ait Side’deki Barut Otel Arum Dünya üçüncülüğünü elde ederken, Barut Otel Acanthus da, “En İyi 100”deki yerini aldı.

       TUI’nin anketinde en iyi 100’e giren diğer Türk otelleri ise şöyle:

       Ceylan Inter-Conti (Kemer), Hillside Beach Club (Fethiye), İber Otel Sarıgermepark (Sarıgerme), Magic Life Seven Seas (Side), Robinson Club (Çamyuva), Robinson Club Pamfilya (Side).

       

“TÜRK OTELCİLİĞİNİN BAŞARISI”

       TUI Türkiye-Almanya Bölge Müdürü Dieter Schenk, sonuçları değerlendirirken, “Bu sonuç, turistin Türk otelcilere ve Türk konukseverliğine verdiği değeri ortaya koymuştur” dedi.

       En iyi 100 otel arasına Türkiye’den 8 otel girmesini “Türk otelcilerinin başarısı” olarak niteleyen Dieter Schenk, şöyle devam etti:

       “Bu oteller arasından Barut Arum, Dünya genelinde 3. olmuştur. Önemli olan şudur: Bu oteller Dünya genelindeki 12 bin TUI oteli arasından seçilmiştir. Bu arada, Türk otelleriyle, listede en önde yer alan oteller arasındaki mesafe de gitgide küçülüyor. Bundan sonra, kaliteyi devam ettirmek, kaliteden ödün vermemek, sürekli bir eğitim çalışmasıyla kaliteyi yükseltmek gereklidir.”

Ntv

TUI’nin geleneksel anketinde, Türk otellerinden 8’i müşteri memnuniyeti bakımından dünyadaki en iyi 100 otel arasına girmeyi başardı....