Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

En kazançlı yönetmen Spielberg

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 385
65
En kazançlı yönetmen Spielberg

15 Kasım —  Film şirketiniz olsaydı, Hollywood yönetmenlerinden hangisini işe alırdınız? “The Hollywood Reporter”ın düzenlediği...


En çok kazandıran yönetmenler listesinde, ikinci sırada Kanadalı James Cameron yer alıyor. “Titanic”, “Terminatör”, “Yaratık/Alien” ve “Gerçek Yalanlar/True Lies” filmlerinin yönetmeni Cameron’u, “Yıldız Savaşları/Star Wars” ve “Indiana Jones” serileriyle George Lucas takip ediyor.

       Listeye, Kuzey Amerikalı olmayan yönetmenler de girdi: “Görevimiz Tehlike/Mission Impossible”dan tanıdığımız Çinli yönetmen John Woo “Kurtuluş Günü/Independence Day”in Alman yönetmeni Roland Emmerich Gösterime girdiği yıl Oscar’ları silip süpüren “İngiliz Hasta/English Patient”tan tanıdığımız İngiliz yönetmen Anthony Minghella “Beşinci Güç/Fifth Element”in Fransız yönetmeni Luc Besson Jim Carrey’nin en iyi filmlerinden biri “Truman Show”un Avustralyalı yönetmeni Peter Weir, “Cider House Rules”un İsveçli yönetmeni Lasse Halstrom ve Geçtiğimiz yıl ülkemizde gösterime giren ve büyük beğeni toplayan “Annem Hakkında Her Şey/All About My Mother”ın İspanyol yönetmeni Pedro Almodovar.

       

       Şimdiye kadar yalnızca iki film yöneten Jodie Foster, en çok kazandıran kadın yönetmen sayılırken, Spike Lee en fazla kazanan Afrikan-Amerikan yönetmenler arasında başı çekiyor.

       İşte okuyucuların seçtiği isimler:

       

       1. Steven Spielberg

       2. James Cameron

       3. George Lucas

       4. Ron Howard

       5. Tim Burton

       6. Martin Scorsese

       7. John Woo

       

Ntv

15 Kasım —  Film şirketiniz olsaydı, Hollywood yönetmenlerinden hangisini işe alırdınız? “The Hollywood Reporter”ın düzenlediği...