Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Endeks, kısa seansta %1.29 yükseldi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 123
25
Endeks, kısa seansta %1.29 yükseldi

Teknik arıza nedeniyle 1 saat ara verilen seansta, Ulusal 100 Endeksi yüzde 1.29 yükseldi....


Teknik bir arıza nedeniyle saat 10:48’den 12:00’ye kadar işlemlere ara verilen İMKB’de, özellikle mali sektör ve bankacılık sektörü hisseleri hareketliydi. Ulusal 100 Endeksi en düşük 12.960, en yüksek 13.127 puan düzeyini görürken; en fazla işlem gören hisse senetlerinin başında Tüpraş yeraldı.

       Borsacılar, beklentilerin son derece sınırlı olduğu İMKB’de, yukarı hareketlenmenin mümkün olmadığını belirttiler.

       Ekinciler Menkul Kıymetler Genel Müdür Yardımcısı Mine Tarakçıoğlu, piyasanın 13 bin puanın üzerinde güç toplamaya çalıştığı belirtirken, düşük işlem hacmiyle 13.300 puandaki direnç noktasının aşılmasının mümkün olmadığını belirtti. Sıkışık seyrin süreceğini belirten Tarakçıoğlu, haftasonuna kadar işlemlerin 1000 puanlık bir aralıkta kalacağını da öngördü.

       Deniz Yatırım’dan Sinan Kesikbaş ise, endeksin az da olsa toparlandığını belirterek, “Beklentiden yoksun piyasada, endeks yeni para girişi olmaması nedeniyle yukarıya gitmekte zorlanıyor” dedi. Kesikbaş, ikinci seansta da gün içi hareketlerin ağırlık kazanacağını belirtirken, İMKB’de sakin seyrin süreceğini öngördü.

       

İMKB’DE 30 AĞUSTOS ÇALIŞMASI

       Bu arada, İMKB Başkanı Osman Birsen tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Hisse Senetleri Piyasası’nda 28 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen işlemlerin takası 31 Ağustos Perşembe günü, 29 Ağustos Salı günü gerçekleşen işlemlerin takası ise 1 Eylül Cuma günü yapılacak.

       Tahvil ve Bono Piyasası’nda 29 Ağustos tarihinde Kesin Alım Satım Pazarı’nda aynı gün ve en kısa 31 Ağustos 2000 ileri valörlü, Repo Ters Repo Pazarı’nda ise en kısa 31 Ağustos 2000 vadeli repo-ters repo işlemi yapılabilecek.

       İMKB Uluslararası Pazar Depo Sertifikaları Piyasası’nda 25 Ağustos, 28 Ağustos ve 29 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen işlemlerin takası sırasıyla 31 Ağustos, 1 Eylül ve 5 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

       İMKB Uluslararası Pazar Uluslararası Tahvil ve Bono Piyasası’nda ise 30 Ağustos tarihi, en yakın valör tarihinin hesaplanmasında tatil olarak dikkate alınacak.

Ntv

Teknik arıza nedeniyle 1 saat ara verilen seansta, Ulusal 100 Endeksi yüzde 1.29 yükseldi....