Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Erdoğan: Siyasi yasağım yok

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 875
167
Erdoğan: Siyasi yasağım yok

6 Temmuz —  Erdoğan, Bursa’da katıldığı bir sünnet töreninden ayrılırken gazetecilerin yeni oluşumla ilgili sorularını yanıtladı....Live Vote is temporarily unavailable.

       

AKŞENER’İ SAVUNDU

       Gazetecilerin, Kocaeli bağımsız milletvekili Meral Akşener’in, geçmişte “tele kulak” skandalına karıştığı iddialarını sorması üzerine Erdoğan, “(Yorumlar çıktı’ diyorsunuz. Biz de ‘Şaibeler ile yolsuzluklara karışanları aramıza almayız’ diyoruz. Kamuoyu vicdanında Meral Hanım, dürüst, vatansever ve milletperverdir. Meral Hanım’ın yaptıkları, ülkemizin çıkarlarıyla ilgilidir. Yorumlarla ilgili değerlendirme yaparsanız yanlış olur” dedi.

       Erdoğan, “Şu anda halkın birçok şeyin beklentisi içinde olduğunu” ifade ederek, şöyle konuştu:

       “Bakın, bugün bütün televizyonlarda, başbakan öldü, ölüyor, söylentileri dolaşmaya çıktı. Hep bunları konuşuyoruz. Yazıktır, günahtır. Ülkeyi bunlarla meşgul etmeyelim. 2500 dolar olan fert başına düşen milli geliri, ne yapacağız da 15 bin dolara çıkartacağız? Bu hortumculardan memleketi nasıl kurtaracağız, onu konuşalım. Yeni oluşumun temelinde de bu yatıyor.”

       

“SİYASET YASAĞIM YOK”

       Bir gazetecinin, kapatılan FP’nin Genel Başkanı Recai Kutan’ın, kendisi için “siyasi yasaklıdır” şeklindeki değerlendirmesini hatırlatması üzerine Erdoğan, “Konuyu kişiselleştirmeyin. Benim, Recai Kutan ile hiç işim yok. Ülkemle vatanımla işim var. Tayyip Erdoğan’ın herhangi bir yasağı söz konusu değil” dedi.

       Erdoğan, açıklamalarının ardından, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun sünnet olan oğlu Burak’a altın takarak törenden ayrıldı.

       

YALÇINBAYIR KARARSIZ

       Bursa’daki sünnet düğününe katılan bir başka isim ise, ANAP Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır’dı. Erdoğan liderliğindeki Yenilikçi harekete katılacağı öne sürülen Yalçırbayır, “Şu anda, yeni bir oluşuma geçmeye karar vermedim” dedi.

       

Ntv

6 Temmuz —  Erdoğan, Bursa’da katıldığı bir sünnet töreninden ayrılırken gazetecilerin yeni oluşumla ilgili sorularını yanıtladı....