Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Extacy şantajı davası

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 586
72
Extacy şantajı davası

Şantaj yapmak savıyla, 2 kardeş avukatın yargılanmasına başlandı....


İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuksuz yargılanan Ferhat Kuru (36) ve kardeşi Yavuz Kuru (35) hazır bulundu.

       Avukat kardeşler hakkında Burcu Çiftçi (34) ve Ferhande Nadia Özbaş’tan (29) “Narkotik Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu Extacy operasyonunda sizin de adınız geçiyor” diyerek şantaj ve tehdit yoluyla para alıp, dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla, haklarında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

       Kardeşlerden Yavuz Kuru, yaptığı yazılı savunmasında, daha önce Özbaş’ın avukatlığını yaptığını, bir süre sonra aralarında duygusal bir ilişki başladığını anlattı. Daha sonra T. L adlı bir kadınla birlikte olmaya başladığını, Özbaş’ın da kıskançlık sonucu böyle bir oyun hazırladığını ileri süren Kuru, aldıkları 10 bin markın, avukatlık ücreti olduğunu söyledi. Yurtiçinde ve yurtdışında 5 şirketi bulunduğunu ifade eden Kuru, böyle bir şey yapmalarını gerektirecek maddi bir sıkıntı çekmediklerini dile getirdi.

       Tanık olarak dinlenen Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürü Şerafettin Buran, Cumhuriyet Başsavcısı’nın talimatı doğrusunda Ferhat-Yavuz Kuru kardeşlerin avukatlık bürosuna suçüstü yaptıklarını ve Nadia Özbaş’ın verdiği 10 bin markı, büroda ele geçirdiklerini söyledi.

       Buran, ilk baskında Yavuz Kuru’nun büroda bulunmadığını belirterek, Ferhat Kuru’nun, zorluk çıkarmadan parayı verdiğini, ancak avukatlık ücreti olarak aldığını söylediğini kaydetti.

       Mehmet Karaaslan adlı tanık ise avukat arkadaşı Ercan Şölen’in bürosunda Burcu ve Nadia’yı tanıdığını anlatarak, bu bayanlardan isimlerini öğrendiği Ferhat-Yavuz kardeşlerin, aynı gün bu kadınları arayarak para istediklerine şahit olduğunu ifade etti.

       Mahkeme, telefon görüşmelerinin dokümünün istenmesi ve Burcu Çiftçi ile Ferhande Nadia Özbaş’ın dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

       

Ntv

Şantaj yapmak savıyla, 2 kardeş avukatın yargılanmasına başlandı....